Dijital Baskı

Kurumsal Ürünler

Kurumsal Ürünler- Tekin Ozalit

Kurumsal Ürünler

Kurumsal ürün, firmaların iş yerlerinde tercih ettikleri baskılı ürünlere verilen isimdir. Bir ürün, iş yerinde veya mevcut şirket içinde kullanılıyorsa şirket logosu, adı, tarihi kısaca kimlik bilgilerini içeren bir baskı ile tüketilmelidir. Bu ürünlerin sayısı bir hayli fazladır. Ürünler şirket içinde çeşitlenmektedir. Firmanızın tanıtımı için kurumsal baskılı ürünlerin kullanımı oldukça önemlidir.

Kurumsal Ürün Nedir?

Bir üründe şirketinize ait kısa bilgiler içeren herhangi bir görsel varsa, bu ürün kurumsal baskılı ürün olarak anılır. Baskılı karton bardak bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir. Şirket içinde kurumsal bir kimlik oluşturmak için baskılı karton bardakları üzerinde logo kullanabilirsiniz. Bu durum, firmanızın profesyonel ve kaliteli bir duruş sergileyebilmesine zemin hazırlar. Pazardaki rakiplerinizden bir adım daha öne çıkmak istiyorsanız kurumsal ürün kullanımınıza dikkat ederek adeta birer sembol olarak görülen logonuzu baskılı karton bardağa veya daha başka ürünlere yerleştirebilirsiniz.

Kurumsal Ürün Ne İşe Yarar?

Kurumsal ürünler, şirket içinde motivasyonunuzu destekler. Herhangi bir ürün kullanırken o üründe logonuzu veya daha başka bir görsel görmeniz üretkenliğinizi arttırır. İşinize daha sıkı tutunmanıza ve daha iyi yerlere gelmeniz için adeta sizi kamçılar. Kurumsal ürün, sizin ve çalışanlarınızın birer gurur kaynağıdır.

Kurumsal ürünler, firmanızın öne çıkmasına destek olur. Gelen misafirinize üstünde logonuzun bulunduğu baskılı karton bardak ile çay ikram ettiğinizi düşünelim. Misafirperverliğinizin yanında şirketinizin diğer şirketlerden yana farkını öne çıkarırsınız. Misafiriniz, sizin işinize olan ciddiyetinizi en derinden hisseder. Size karşı tutumu ise aynı anlamda pozitif bir eğilim gösterir.

Kurumsal ürün, şirketinizin reklamında büyük bir rol sahibi olur. İş yeri dışında firmanıza ait bir broşürü okuduğunuzda diğer insanların dikkatini çekersiniz. İnsanlar okuduğunuz şeyden önce ilk olarak firma logonuza dikkatini verecektir. Ve belki o logo sayesinde ilerde bir müşteri kazanacaksınız. Bu bakımdan kurumsal ürünler, şirketinizin veya firmanızın tanıtımında güzel bir reklam aracı olarak görülür.

Kurumsal Ürünler Nelerdir?

Kurumsal ürünlerin sayısı veya çeşidi, her firmada farklılık gösterebilir. Fakat belli başlı temel ürünler de yok değildir. Bu ürünleri sıralayacak olursak eğer; broşürler, el ilanları, cepli dosyalar, antetli kâğıtlar, sertifikalar, ipli yaka kartları, pleksi levhalar, not defterleri, ajanda, bloknotlar, kapı askısı, PVC kartları, Alüminyum levhalar, dekota levhalar olarak sıralayabiliriz.

Nadir de olsa bazı firmalar, kurumsal ürün çeşitlerine yenilerini de eklemişlerdir. Bu ürünler ise ajandalar, bardak atlıkları, baskılı peçete veya poşetler, ıslak mendiller, brandalar, çantalar, kalemler vs. gibidir. Daha önce bahsettiğimiz üzere bu ürünler daha başka şekillerde karşımıza çıkabilir. Ürünlerin içinde ise baskılı karton bardak, en çok tercih edilen kurumsal ürün çeşitlerinden bir tanesidir.

Sıvı tüketimi şirket içinde oldukça fazladır. Bu nedenle hijyeni korumak için karton bardaklar tercih edilir. Ucuz fiyatı ve tabii ki pratikliği de buna bir etkendir. Karton bardak üzerine işlenen logo veya herhangi bir tanıtım görseli, firmanızın reklamında bir destek olacaktır. Çayınızı veya kahvenizi yudumlarken logonuzu görmek, sizleri ve tabii ki çalışanlarınızı tatmin edecektir.

Kurumsal Ürünlerde Baskı Nasıl Yapılır?

Kurumsal ürün veya ürünlerin şirketinizin tanıtımında büyük bir pay sahibi olduğunu söylemiştik. Peki, sıradan bir ürünü kurumsal ürün yapmak nasıl olur? Bu başlığımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. Öncelikle şunu söyleyelim. Ambalaj baskısı dediğimiz baskı türünde 6 temel yöntem vardır. Bu yöntemler; flexo baskı, ofset baskı, serigrafik baskı, tip baskı, dijital baskı ve rotogravür baskıdır.

Bu baskı yöntemleri, baskı yapılacak ürüne göre çoğalacaktır. Örnek vermek gerekirse broşüre firmanızın logosunu eklemek istiyorsanız, dijital baskı iyi bir kurumsal ürün baskı yöntemi olacaktır. Eğer ki karton bardak için bir logo tasarımı eklemek aklınızda geçiyorsa, o zaman flexo veya flekso baskı iyi bir seçenek olacaktır. Flekso makinesinin kapsadığı ürünler; karton, kraft, mukavvadır.  Anlayacağınız üzere her bir baskı çeşidinin kendine göre özelliği mevcuttur.

Kurumsal Ürünlerde Baskı Aşamaları

İlk aşama, firmanızın tanıtımı için hangi görselin kullanılacağının belirlenmesidir. Genelde bu görsel, kurumsal ürün için logo olmaktadır. Daha sonra hangi kurumsal üründe logoyu görmek istediğinizi belli edersiniz. Bu bir ajanda, bir PVC kimlik koruyucu veya bir karton bardak olabilir. Seçtiğiniz ürüne göre logunun boyutu ve çözünürlüğü ayarlanır.

En yüksek çözünürlükte ve en iyi boyutlarda ayarlanmış logo, ürün içinde nerede bulunacağı konusunda tartışılır. Ajandalarda köşe noktalar iyi bir yer iken, karton bardakta en orta nokta iyidir. Genellikle tasarım uzmanları bu konuda fikirlerini beyan ederek müşteriyi yönlendirirler. Logo için renk önemli bir ayrıntıdır. Renkli logo kullanımı, kurumsal ürün içinde fiyat farklılığını doğuracaktır. Bu durum müşteriye kalmıştır.

Her şeyi belirlenen logo ve ürünün bir taslağı çıkar. Taslak doğrultusunda varsa bir düzeltme önceden halledilir, yoksa üretim aşamasına ürün gider. İlk örnek ile de üretim başlar. Müşteri isteğine göre ürünlerin sayısı değişir. Fakat çıkan ürün, her ne şekilde olursa olsun firmanın tanıtımını üstlenen bir reklam aracına bürünecektir.

Baskılı Karton Bardak

Baskılı karton bardak, klasikleşmiş karton bardağın baskı tekniği ile özelleştirilmiş haline verilen isimdir. Bu özelleştirme yukarıda da bahsettiğimiz üzere ‘’flekso’’ baskı tekniği ile mümkündür. En çok tercih edilen kurumsal ürün özelliği taşıyan baskılı karton bardak, firma tanıtımınızda epey bir etkili olacaktır.

Kurumsal ürünler içerisinde en çok kopya elde edilebilen ürün olması da baskılı karton bardağı diğer ürünlerden bir adım öteye taşır. Ucuz maliyeti de tabii ki buna bir etkendir. Hiç şüphesiz sektörde ilerlemek isteyen her firma, baskılı karton bardak üretimine destek vermeli ve reklamını bu şekilde ürünler üstünden gerçekleştirmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir