Dijital Baskı, Genel

Tercih Edilen Promosyon Ürünleri

En İyi 5 Promosyon Ürünü

Promosyon ürünü, bir şirketin ya da iş yerinin müşterilerine özel günlerde ya da herhangi bir günde hediye ettiği, üzerinde şirkete dair logo ve bilgilerin yer aldığı, reklam ve memnuniyet amaçlı kullanılan ürünlerdir.

Bu ürünler; kalem, defter, kalem kutusu, ajanda, not defteri gibi kırtasiye ürünleri olabileceği gibi, günlük hayatta kullanılan anahtarlık, çakmak, el feneri, şapka, saat, tişört gibi ürünler de olabilir.

 

Promosyon Ürünü Ne İşe Yarar?

Bu açıdan pek çok örnekle devam ettirebileceğimiz geniş yelpazedeki ürünlerin müşteriye sunulması sonrasında müşteride oluşan memnuniyet ve şirkete dair duyulan güven ve samimiyet, ürünlerin şirkete sağladığı prestij ve kârı ortaya koyar niteliktedir. Çeşitleri saymakla bitmeyecek ve daha da artırılabilecek promosyon ürünleri içerisinde en iyi 5 taneyi seçiyor ve sizlere anlatıyoruz:

En İyi Promosyon Ürünü Nasıl Belirlenir?

Promosyon ürünleri içerisinde; müşterinizin en memnun kalacağı, fayda göreceği, hoşlanacağı ürün aynı zamanda şirketinize de en büyük kârı getirmiş ve getirecek olan üründür. Bu durumda promosyon ürününün gösterişli ya da güzel görünümünden çok işlevine göre değerlendirme yapmak daha mantıklı bir karar olacaktır. Tabi burada kastedilen yalnız işlevi ele alarak görünümü hiçe saymak ya da görünüm ve gösteriş hususlarında özensiz davranmak değil; aksine iki özelliğe de sahip olan bir promosyon ürününü işlevi ile ön plana atmaktır.

Promosyon tarihine adım atmak isterseniz buyrun.

Promosyon Kalem

Kalem, kolay taşınabilir, küçük, maliyeti çok yüksek olmayan bir ürün olmasıyla sizi büyük masraflardan kurtaracağı gibi müşterinize de günlük hayatının her anında ya da iş hayatında her an gerekli olabilecek, önemli bir gerekliliği bulunan yüksek işlevli bir üründür. Hem her an müşterinizin gözü önünde bulunarak müşterinize şirketinizi ve duyduğu memnuniyeti hatırlatır hem de fayda gördüğü bir ürün olarak müşteri tarafından sempati duyulmasını sağlar.

Promosyon Ajanda Ürünü

Günümüz iş hayatında veya günlük hayatta artık eskisi kadar popüler olmasa da; ajanda bir çalışan ya da herhangi bir birey için pek çok önemli özelliğe sahip, yararlı ve kullanışlı bir üründür. Eski dönemlerden ve geçmiş yıllardan kopamayanlar için müthiş bir hediye olabileceği gibi; günümüz modernitesi içerisinde gittikçe soyutlaşan ve her şeyi teknolojiye bırakan kimilerimiz için de yeni ve tanıdık bir heves, hediye olarak küçük mutluluklar yaratabilir.

 

Takvim Çeşitleri

Müşterinizin evindeki çalışma masasına ya da çalışma alanında ofisindeki masası üzerinde yer verebileceği küçük, şirin bir spiral takvim; sürekli göz önünde bulunması ve sık sık gün, hafta, ay, yıl bazında dokunulması gerekmesi sebebiyle iyi bir hatırlatıcı olabilir. Aynı zamanda; zaman konusunda sık sık müşterinize yardımcı olacaktır. Örneğin arkadaşlarının doğum gününü, eşiyle evlilik yıl dönümünü veya ailecek kutlanması gereken özel bir günü sık sık unutan bir müşteriniz varsa; takvimi bol bol karıştırıp tek tek bu özel günleri işaretleyecek; özel günler gelip çattığında kendisine dokunan yardımı için takviminize ve bu takvimi kendisine sağlayan şirketinize minnet dolu olacaktır.

Promosyon Saat Seçenekleri

Takvim örneğindeki gibi yine zaman hususunda müşterinize yardımcı olabilecek bir diğer promosyon ürünü olarak saat öne çıkar. Pek çok çeşitte müşterinize hediye edebileceğiniz saatler konusunda sizi biraz bilgilendirelim ve yine örnekler üzerinden gidelim. Örneğin promosyon ürünü saatimiz eğer bir duvar saati olarak tercih edilmiş, üretilmiş ve müşteriye sunulmuşsa; müşteri bunu evine asıp faydasını görebileceği gibi evinde kullanmayı tercih de etmeyebilir. Bu açıdan duvar saatleri diğer saatlere göre şirket açısından risk barındıran daha az faydacı saatlerdir. Bir çalar saat; müşterinizin her gün istediği saatte uyanmasını sağlayabileceği gibi; her sabah nefret dolu bakışlarla da karşı karşıya kalabilir. Bu örnekler sonucunda diyoruz ki; müşteriye sağlandığında en çok fayda getirecek saat, kullanışlı, her yerde kullanılabilecek bir kol saati ya da ofis- masa saati olabilir.

 

Baskılı Kupa Promosyon Ürünü

Kırtasiye ürünlerini, saatleri bir kenara bırakıp biraz da müşterinin kendine ayırdığı keyifli saatlerde keyfine keyif katabilecek bir ürüne değinelim: Kupa. Yoğun ve yorucu bir iş günü içerisinde ya da sonrasında eve dönüldüğünde içilen bir kupa sıcacık kahvenin veya çayın verdiği rahatlık ve gevşemeden hangimiz memnun olmayız ki? Müşteriye şüphesiz iyi gelecek bu ürün; inanın size de iyi gelecek.

 

Promosyon ürünlere hemen göz atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir