Blog

Tablo ve Duvar Süsleri

Tablo seçerken ya da duvar süsü satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi renkler ve tonlar daha mantıklı olur. Küçük bir şapkanın duvarda başarısı ne olabilir? Tüm bu soruların cevaplarını sizin için vermeye çalıştık. Hazırsanız başlayalım…

Duvar Süsüne Giriş | Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm dekorasyon seçeneklerinde uyum en önemli olandır. Duvarları ayrı ayrı tuvaller olarak düşünmeniz tavsiye edilir. O boş tuvali çok güzel bir tablo haline getirmeniz mümkün olabilir. Aynı zamanda karalanmış bir defter sayfası da yapabilirsiniz. Duvar süsü ve tablo tercih edilirken şu değişkenleri göz önüne alın:

  • Nereye uygulanacağı
  • Hangi renk tonları tercih edileceği
  • Diğer eşyalarla uyumu

Bu değişkenleri göz önüne alarak duvar süsünüzü yada tablonuzu tercih edebilirsiniz. İmkan dahilinde duvarınızı boyayabilir yada duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Duvar Süsü ve Tablolar

Ev dekorasyonu için hangi tarzı benimseyeceğinize öncelikle karar vermeniz gerekir. Günümüzde dekoratif açıdan dikkat çeken 20’nin üzerinde ev dekorasyon akımı bulunur. 2021 ve 2022 yılları içerisinde en çok tercih edilen tarzlar: İskandinav, minimalist ve modern tarzlar olmuştur.

Gelecek yıllarda ise daha çok; Endüstriyel, Geçiş ve Fransız tarzlarının daha sık tercih edileceği tahmin edilmektedir. Bu sebeple mevcut dekorasyon tarzlarının özelliklerini araştırarak evinizi bir bütün olarak dekore etmeniz gerekecektir.

Örneğin Bohem akımında bir ev dekore etmeyi düşünüyorsanız çok fazla duvar süsü tercih etme şansınız olmaz. Daha çok çiçek ve saksı ağırlıklı seçenekler değerlendirilebilir. Aynı şekilde rüstik tarzda ise daha çok ahşap ağırlıklı dekorasyondan destek alınır.

Yani tercih ettiğiniz dekorasyon seçeneklerinin özelliklerine uygun duvar süsleri tercih etmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde duvarda gereksiz bir obje ortaya çıkacaktır.

Bazı Süsler Çok Pahalıdır

Bazı tablo ve süsler, çok tutulduğu dönemlerde çok pahalıdır. Bunun son örneğini 2021 yılında İskandinav tarzı dekorasyon örneklerinde gördük. Bir önceki senede çok uygun fiyata satılan bu duvar süsleri, tarzın değer kazanması ile birlikte oldukça yüksek fiyatlara satılmaya başlandı.

Tabii ki pinterest ve youtube gibi mecralarda bu ürünlerin nasıl üretileceği ve nasıl yol izleneceği konusunda oldukça detaylı bilgilerin yer aldığını da hatırlatmak isteriz.

Mobilyalarla Uyum İçerisinde Ama Star

Ev dekorasyonunda, duvar süsü ve tablolar söz konusu olduğunda mevcut mobilyalarınızla uyum içerisinde olmasına özellikle dikkat etmeniz önemlidir. Yalnız bu parçalara oranla duvar süsünüz daha da ön plana çıkarılabilir.

Uygun bir aydınlatma, duvar boyası yada duvar süsünü yada tabloyu işaret eden başka süs eşyalarını kullanabilirsiniz. Bu da süsünüzü daha ayrıcalıklı ve farklı bir hale getirmek için yeterli olacaktır.

Metalik Seçenekler Hakkında Hatırlatma

Bir diğer önemli konu başlığı da parçalı, çoğunlukla siyah renkli metal ağırlıklı duvar süsleri üzerinedir. Bu duvar süsleri geçen süre içerisinde o kadar çok tercih edildi ki, artık yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başladı.

Bu sebeple bu tarz ürünleri tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz. Yine de almayı düşünüyorsanız mümkün mertebe üç boyutlu olanlarını kullanmaya çalışın. Bu sayede hem derinlik kazanır hem de mekanlarınıza kendine has bir ağırlık katmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.