Dijital Baskı, Genel

Tabelanın Günümüzdeki Önemi

Tabelanın Günümüzde Önemi? 

Yaşadığımız şu dönemde reklamın ve reklamcılığın önemi tartışmasız büyük önem taşımaktadır. Kimisi bu sayede tanınırlığını pekiştirmekte, kimisi ise reklam yoluyla bir kazanç kapısı elde etmektedir. Dolayısıyla reklamın taşıdığı önem su götürmez bir gerçek. Reklam yapmak getiri kadar olmasa da gideri de olan bir konudur. Reklam yapmak belli miktarda maliyet istese de şüphesiz avantajı yüksek bir tanıtım yöntemidir. Reklam denince akla gelen bir husus ise tabeladır.

Tabelalar, insanlara bilgi vermek, onlara kendilerini tanıtmak, onları yönlendirmek için kurum ve kuruluşların sıklıkla kullanmış oldukları dış mekânda platform bulundurarak kullanılan bir reklam yöntemidir. İşletmeciler, ziyaretçisinin ve belli kesimlerin ilgisini çekmek, onların gözlerini kendi üzerine çekmek için renk, boyut vb. Özellikleri de amaçlarına göre belirleyerek bir tabeladan maksimum verimi almayı amaçlarlar.

Bu sebepten ötürü işletmecilerin talep ettikleri şekle, boyuta, renge vb. Özelliklere göre birbirinden farklı tabela çeşitleri bulmak mümkündür. Tabela fiyatını iki önemli unsur çok etkiler. Bunlardan birisi tabela üretiminde kullanılan malzemedir. Bir diğeri ise üretilecek tabelanın büyüklüğüdür. Çünkü ne kadar büyük olursa o kadar fazla ham madde kullanımı söz konusu olacaktır.

 

Tabelanın Avantajları 

  • İşletmenin türü, büyüklüğü, konumu fark etmeksizin her türlü yerin reklamını insanlara sunmayı gayet iyi şekilde başarırlar (Tabela kalitesi bu konuda önemlidir.).
  • Müşteriyi çekmek, işletmeye davet etmek ve işletme konusunda karşıdaki kişide merak uyandırmak konusunda büyük iş görürler.
  • Logo veya kullanılan herhangi bir kelime, cümle veya söz ile insanların akıllarında kalıcılık sağlayarak hatırlanmayı da beraberinde getirir.
  • Söz konusu markaların logosunu ve rengini, tasarımın bütünüyle en iyi şekilde taşımayı ve temsil etme işini de gayet iyi yerine getirirler.
  • Talebe göre en dikkat çeken renkler kullanılarak tabeladan maksimum verimi almak ve akıllarda kalıcılığı sağlamak da gayet mümkündür.
  • İnsanlara hizmet, yer ve yön bilgisini de sunmuş olurlar. Bu sayede tabelanızın ne kadar dikkat çekici olduğunu da anlayabilmek gayet mümkündür.
  • Yer, yön fark etmeksizin müşterinin istediği herhangi bir yere dilediği şekilde ve türde işletmenin veya herhangi bir yerin reklamını yaptırmak oldukça kolay hale gelir.

Eğer söz konusu bir firma ise, yine akılda kalıcı bir tasarım ile firma markasının kalıcılığı ve tanınırlığı oldukça artarak aslında çok fazla müşteri ve yine bu doğrultuda fazla kazanç elde etmeyi de başarabilirler.

Tabela Çeşitleri 

Yukarıda da bahsettiğim üzere tabelaların küçüklü büyüklü birçok çeşit olanını görmek hiç de zor değildir. İşletmeciler, kendi mekanlarına uygun konseptli, uygun boyut renk ve içerikte tabelalar istediklerinden ötürü bu durum tabelaların da çok çeşitli olmasını sağlamıştır. Önceleri tek bir kalıp ve el yazması ile başlayan tabelacılık sektöründe zaman geçtikçe ve ihtiyaçlar değişmekle birlikte arttıkça, mevcut düzen değişmiş ve gelişmiştir.

Tek kalıp el yazması ile başlayan tabelacılık sektörü, yerini teknolojiye ve yaratıcılığa bırakarak büyük gelişmeler yaşamıştır. Bu hem tabelacılık sektöründe para kazanan kesim için hem de reklamını yaparak işletmesini geliştirmek isteyen işletmeciler için elbette ki oldukça güzel bir gelişmedir.

 

Dijital tabela hakkında bilinmeyenler

 

En Çok Kullanılan Tabelalar 

Totem Tabela: Bu tabela türü genellikle açık alanlarda kullanılmakla birlikte şehirlerarası yolculuklar ile cadde kenarlarında oldukça sık görülür. Bu tabelalar çok büyük alan ister ve büyük yer kaplarlar.

Kutu Harf Tabela: Bu tabelalar, paslanmaz krom ile üretilir. Alüminyum ve pleksiden de üretiliyor olsa da en beğenilen modeli, paslanmaz krom malzemesi ile üretilen modeldir. Yani baktığımız zaman bünyesinde yoğun bir el işçiliği barındırır. Oldukça bilinen ve talep gören bir tabela türüdür. Çok dikkat çeker, çok şık ve merak uyandırmasından ötürü müşteriler tarafından talebi de yoğun görür. Bunların dışında, yapısında krom kullanıldığı için oldukça dayanıklı ve temizlemesi de bir hayli kolay olmaktadır. Üretimi de lazer kesim kullanılmasından ötürü oldukça kolaydır. Bütün bunlardan dolayı talep miktarı çok fazladır.

Işıklı Tabela: Dikkat çekmeyi büyük bir amaç edinen çoğu kişi tarafından oldukça sık tercih edilen bir tabela türüdür. Özellikle akşamları epey dikkat çeker. Bu tabela türünde ise ışıklandırma esastır. Floresan, LED ampul gibi çeşitli aydınlatmalar kullanılarak üretilir.

 

En uygun tabela teklifi için hemen bizimle iletişime geçin!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir