Dijital Baskı, Genel

Sac Baskı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sac Baskı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Baskılı sac, çeşitli seçenekler ile karşımıza çıkan ve oldukça çeşitli alanlarda kullanılan bir üründür. Aynı zamanda çelik ve demir sektörünün en sık kullanıma sahip ürünlerinden biridir. Baskılı saclar, birçok farklı işlemden geçirildikten sonra kullanılacak olan halini alır ve çeşitli türden desenler ile baskıların eklenmesi ile kullanıma hazır hale gelir.

Birçok avantajı da beraberinde getiren hem pratik bir kullanım hem de estetik bir görsellik hizmeti sunan baskılı saclar, uzun ömürlü olma özelliği sayesinde de her geçen gün daha çok tercih edilmektedir. Hem Ülkemizde hem yurt dışında ciddi bir piyasası bulunan baskılı sacların belli başlı ebatları bulunur.

Sac için neler söylenir?

Baskılı Saç Çeşitlerinin Ölçü Ve Ebatları

Kullanım açısından diğer malzemelere kıyasla daha güvenli, daha uzun ömürlü ve daha ekonomik olan baskılı sac çeşitleri ayrıca görüntü olarak daha estetiktir. Baskılı sac çeşitleri yaklaşık olarak 0.40 ila 100.00 mm ve 6 ila 16000 kg ağırlığındaki ölçüler ile kullanım alanının büyüklüğüne göre değişebilen ölçülere sahiptir.

Tüm iklim koşullarına karşı dayanıklı olan baskılı saclar günümüzde birçok işletme sahibi tarafından tercih edilmektedir. Baskılı sacların dayanıklılık, ekonomik, taşıma sistemine gerek duyulmayacak kadar hafif, pratik, kazançlı, paslanmaz, uzun ömürlü, sağlam, estetik olması gibi birçok avantajı bulunur. Baskılı sac çeşitleri ayrıca diğer sac çeşitleri gibi yangına da dayanıklıdır.

Baskılı Saclar Hangi Alanlarda Kullanılır? 

Kullanışlılığın yanı sıra görsel olarak ta estetik görünen baskılı saclar standart ölçüleri yaklaşık 0,50 mm ile 2,50 mm arasında kalınlıkta, 3000 ya da 4000 mm’ye kadar olan boyutlardadır. Normal yapımına göre standart ölçülere yapılsa da müşterinin isteğine göre farklı ebatlarda da yapılabilir ve isteğe uygun üretim yapılması mümkün bir üründür. Baskılı sacın kullanıldığı alanlar çok farklı sektörlerdir.

Baskılı olmayıp düz olarak üretilen demir ya da çelik saclar, pürüzsüz ve kaygan olmasından dolayı, kullanım için çok da tercih edilmemektedir. Fakat baskılı sacların doku özelliği, kaymayı önler. Baskılı saclar daha çok yürüme yolları, yangın merdivenleri, kamyon ve tır gibi araçların kasaları,  çeşitli makinelerde kullanımı yaygındır.

Baskılı Sac Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Baskılı sac ürünleri günümüzde özellikle ürünün zeminde kullanılması ise kaymayı önleyen özelliği ile bilinmektedir. Kaygan alanlarda güvenliğinin oluşması için çok etkili olan baskılı saclar kaygan alanların zeminin de kullanılarak yaşanabilecek birçok olumsuz kazanın önüne geçer. Kaygan, ıslak veya nemli olan zeminlerde kullanımı sadece çalışan güvenliği için değil, birçok alanda örneğin deniz kenarı gibi kaza riski olan buna benzer alanlarda, işyeri ya da evlerin zemininde de kullanılması güvenlik açısından oldukça önemlidir. Ayrıca uzun ömürlü olması sebebi ile her türlü olumsuz hava koşullarına karşıda oldukça dayanıklı olan baskılı saçların birçok avantajı mevcuttur.

Baskılı Sac Çeşitleri

Kullanılan alanların zemininde kullanım avantajı sağlayan baskılı sacların birçok çeşidi ve deseni bulunmaktadır. Örneğin makina yardımı ile yapılan genişletilmiş baskılı sac çeşidi bariyer olarak kullanılırken, boyalı trapez saclar ise çatı ve dış cephe alanlarında kullanılır. Standart trapez saclar ise kullanım alanı daha yaygındır. Delikli saclar daha çok fabrikada ya da işletmelerde kullanılan büyük makinaların tabanında, gözyaşı desenli baskılı sac çeşitleri ise kamyon, tır, araba gibi araçların tabanında kullanılır. Baklavalı saclar ise hastane inşaatları, Yürüme yolları, engelli erişim rampaları, Asansör, merdiven, otopark ve garaj, Yükleme limanı ve depolarda, dağıtım merkezlerinde, ayrıca dekoratif malzeme olarak birçok alanda kullanılır.

Baskılı Sacların Fiyatları

Birçok kullanım alanı bulunan baskılı sac çeşitlerinin ağırlık, model, ebat ve boyutlarına göre fiyatı da değişmektedir. Baskılı sac talep eden biri, sac üreticilerine giderek, almak istediği sacın çeşidine göre ağırlık hesaplaması yapması gerekmektedir. Her türlü donanıma sahip, farklı ürün çeşitliliği ile üretim yapan firmalar sipariş edilen baskılı sac fiyatları her bütçeye uygun ödeme koşulları sunmaktadır.

Yaklaşık olarak 1.20 mm kalınlığında 1000×2000 mm ebatları ve 20 kg ağırlığındaki standart ölçülerde bulunan bir baskılı sac değişik fiyatlardan başlamaktadır. Baskılı sac fiyatları aynı zamanda müşterinin isteğine göre farklılık gösterir. Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan baskılı sac çeşitlerinin kullanım alanları gün geçtikçe genişlemektedir.

Sac baskı fiyatları için hemen bizimle iletişime geçin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir