Dijital Baskı, Genel

Markalara Özel Sticker Etiket Baskı

Markalara Özel Sticker Etiket Baskı

Hızla tükettiğimiz bu devirde üretim de aynı hızla devam ediyor. Markalar, adını hafızalara kazımak, hatırlanma oranı arttırmak ve daha çok müşteriye ulaşmak için çeşitli yollar deniyor. İlan panolarına reklam asmak, televizyon kanallarına ve internet sitelerine reklam vermek, el ilanı, broşürler dağıtmak bu yöntemlerden sadece birkaç tanesi. Ancak bir yol daha var ki günlük hayatın içinde akıllarda daha hızlı kalıyor.

Markalar İçin Hızlı Akılda Yer Etmenin Yolu

Günlük hayatın içinde hemen hemen herkes ciddi bir koşturmanın içindedir. İster sabahtan akşama dek çalışan bir beyaz yakalı olsun ister öğrenci ister ev hanımı. Herkes ciddi bir koşturma içinde. Ancak bu koşturma içinde elbette tüketim de var. Markalar ürettikleri ürünleri en kısa yolla tüketicilerine tanıtmak ve onları ürünlerini satın almaya yönlendirmek istiyor. Reklam dünyası da bu noktada markalara pek çok seçenek sunuyor. Üreticinin ihtiyaçlarına göre geniş bir yelpaze sunan reklam dünyası, en hızlı ve etkili aracı üretici firmalara sunmanın peşinde. Burada amaç üreticinin ürününü tüketiciye en kısa ve akılda kalıcı yöntemle tanıtmak.

Minik Ama Etkili Yöntemler

Reklam dünyasının markalar için önerdiği akılda kalma ve tanıtım yollarından biri sticker. Basitçe çıkartma olarak tanımlanabilecek bu yöntemle arkası yapışkanlı ve farklı ebatlarda resimli ya da yazılı görselin zemin, eşya veya sabit yüzeylere yapıştırılması ve reklamın kalıcılığının arttırılması hedefleniyor. Sticker dikkat çekicidir. Yapışkanlı kâğıt ya da plastik reklam ürünüdür. Yapıştırıcı olduğu için uzun süre kalıcıdır.

Neden Markalara Özel Olmalıdır?

Her marka kendi bilinirliğini arttırmak ve hedef kitlesine daha kolay ulaşmak isterken, hedef kitlesini kendini tanıtmak, tanıyan kitlesine hatırlatmak ve hiç tanımayan kitleye de kendini tanıtmak her markanın uzun ömürlü olmak için hedefidir. Ayrıca sektördeki diğer rakiplerinin arasından sıyrılmak, farklarını, kalitelerini bildirmek ve göz önünde de olmak isterler. İşte tam bu noktada sticker tasarımının emin ellere bırakılması gerekir. Markayı iyi anlayan, analiz eden ve hedef kitlesini tanımlayabilen profesyonel ellerde reklam amacına ulaşacaktır.

Hem Reklam Hem Dekorasyon

Reklamda sticker avantajlarından biri de -şaşırtıcı gelecek- dekorasyondur. Profesyonel ellerde hazırlanmış sticker yapıştırıldığı cam, duvar, taşınır ve taşınmaz eşyaları renklendirecektir. Yapıştırıldığı yere, ihtiyaca göre, şıklık, neşe, hareket getiren bir sticker temsil ettiği markanın göz önünde bulunurluğunu ve bilinirliğini arttırır.

 

Çeşitli Ölçü İmkânları

Sticker ile reklam yapıp günlük hayatta daha fazla alanda müşterilerine ulaşmayı hedefleyen markalar için farklı ebatlarda sticker imkânı var. Hedef kitlesini belirlemiş bir marka hedef kitlesinin nerede, hangi alanda dikkatini çekmek istiyorsa sticker ebatları ona göre belirlenir. Böylelikle marka için tanınırlık ve bilinirlik artar.

Sticker Türleri Nelerdir?

İstek ve ihtiyaçlara göre pek çok çeşitte sticker vardır. Bunlar; kuşe sticker, şeffaf sticker, opak sticker, Kraft sticker, metalize sticker, çift taraflı sticker, cam sticker, nonperm (az yapışkanlı) sticker, taşıyıcılı stickerdır. Bu sticker türlerinden en revaçta olanları kuşe, opak ve şeffaf stickerlerdır.

 

 

  • En Fazla Tercih Edilen Sticker

En fazla tercih edilen sticker türü; kuşe stickerdir. Kuşe sticker kullanışlılığı ile bilinir. Sticker reklam olarak en fazla kullanılan tür yine kuşe stickerdır. Yapıştığı yüzeyden zor çıkar, her tasarım kolaylıkla uygulanır ve en önemlisi de renkleri canlı olarak yansıtır. Bir marka için logosunun renklerinin onun ruhunu yansıtması en önemli noktalardan biridir. İşte tam bu noktada kuşe sticker renklerin doğruluğunu ve canlılığını en iyi yansıtan sticker türü olarak en fazla tercih edilen stickerdır.

  • Daha Büyük ve Dayanıklı Sticker

Markalar bazen daha büyük alanlarda daha dayanıklı sticker türleriyle hedef kitlelerine ulaşmak isterler. Plastik malzemeden, kalıcı, ebatları daha büyük opak stickerler markanın daha göz önüne çıkmasını sağlarlar. Sağlamlığı ve şık duruşuyla markayı en iyi şekilde temsil eden opak stickerlar geniş alanlarda uzun süre kullanılabilir.

 

Dayanıklı sticker siparişi verin!

  • Bulunduğu Yüzeyin Rengini de Alan Neşeli Sticker

Şeffaf sticker, kullanım ihtiyacına göre bulunduğu yüzeyin rengini alarak marka logosunun ön plana çıkmasını sağlar. Oldukça estetik görünen bu stickerlar aynı oranda akılda kalıcıdır. Cam, metal, ahşap, ayna, elektronik eşyalar gibi çeşitli alanlarda kullanılan bu sticker oldukça şıktır.

Bir marka için elbette tanınmak, bilinmek ve hatırlanmak çok önemlidir. Ama ne olursa olsun marka reklamı profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir