Dijital Baskı, Genel

Kişiye Özel Duvar Kağıdı

Kişiye Özel Duvar Kağıdı Baskısı

İç mimar projelerinden biri olan ve görsel estetik ile pozitif enerji veren birbirinden güzel desenleri ile duvar kağıtları, günümüzde evini güzel görmek isteyen kişiler tarafından sıkça kullanılıyor. Duvarın yüzeyini lekeler ve kirden korumak, şık bir görünüm elde etmek için genellikle duvar kağıdı baskı uygulamaları, ev dekorasyonu için bir alternatiftir.

 

 

Duvar kağıdı baskı uzun ömürlü olup, boya badana gibi işlemler gerektirmeyen sadece silinerek temizlenen pratik ve ekonomik bir uygulamadır. Temizlenmesi çok basit ve oluşabilecek nemi engelleyici özelliğe sahiptir. Duvar kağıdı uygulamaları ile yaşadığınız mekanı, evinizi, iş yerinizi veya istediğiniz herhangi bir mekana estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Baskı Nasıl Yapılır?

Duvar kağıdı, baskı makinası kullanılarak, dijital baskı uygulamak sureti ile yapılmaktadır. Duvar kağıdı modellerinden oluşan duvar kağıdı baskı ile birbirinden farklı desen, renk, model ile benzersiz duvarlar oluşturmanız, günümüz teknolojisinde hem çok basit hem de çok ekonomik.  Baskı hizmeti duvar kağıdı baskı uygulaması ile kişinin isteğine göre,  fotoğraf, manzara, resim ya da kendi özel tasarımı renklendirme olanağı bulunmaktadır.

Sağlık açısından hiçbir zararı olmayan boya ve malzemeler ile yapılan baskılar çok uzun yıllar canlılığını korumaktadır. Duvar kağıdı baskısı yapılırken en kaliteli malzemeler kullanılarak, müşterinin istediği kişiye özel olarak ta üretilebilen desen ya da renklerde, istediği kadar alan kaplanabilir.

Duvar kağıdı tarihine uzanmak ister misiniz? 

Duvar Kağıdı Baskı Özellikleri Nelerdir?

Duvar kağıdı baskı sağlığa asla zarar vermeyen su bazlı boyalar ve UV baskı tekniği ile hazırlanır. Yüksek kaliteli baskı ile hazırlanmış duvar kağıdı baskı özellikleri arasındaki en önemli husus sağlık için bir zararı olamaması ayrıca HD görünümlü baskı makinasında yapılmasıdır. Duvar kağıdı baskılar çok uzun yıllar dayanıklı olma özelliğine sahip iken boya ve badana gibi işlemleri gerektirmez.

Kişiye özel olarak tasarlanan duvar kağıtları kolay silinebilir ve temizlemesi pratiktir. Klasik hazırlanan duvar kağıtları kadar, alana uygulaması pratik ve bir o kadarda ekonomiktir. Boya akıtma gibi sorunlar görülmez ve şekli bozulmaz. Nemden etkilenmeyen duvar kağıdı baskıları yaklaşık 240 cm genişliğindedir.

 

Duvar Kağıdı Baskının Duvara Uygulanması

Duvar kağıtları genellikle, hazır olarak ya da rulo halinde, yapılacak alanın ölçülerine göre hazırlanır. Örneğin baskılı 3D kalitesindeki dijital duvar kağıtları logo gibi parçalı bir şekilde duvara uygulanır. Özel ölçülü duvar kağıtları ise duvarın genişliği ve yüksekliğine göre daha büyük parçaların oluşmasıyla duvara yapıştırılır.

Duvar kağıdının uygulanacağı duvar önceden temizlenmiş, pürüzsüz, tozsuz ve kuru olması gerekmektedir. Çünkü temizlenmeyen bir duvara uygulanan duvar kağıdında istenmeyen kabarmalar yaşanmaktadır. Duvar kağıdı, toz tutkalın su ile karışımıyla elde edilen yapıştırıcı yardımı ile duvara yapıştırılır. Ne bu tutkalın ne duvar kağıdının sağlıya bir zararı bulunmamaktadır. Son olarak duvar kağıdı yapıştırılınca 1-2 gün içinde kağıt tamamen kuruyacaktır.

Duvar Kağıdı Baskı Tasarımları

Teknolojinin ilerlemesi ile her alana yapılan yeniliklere duvar kağıtlarının da dahil olduğu baskı yöntemleri, grafik tasarımcılar tarafından, tüm teknik ve görsel işlemler kusursuz yapılmaktadır. Duvar kağıdı baskısını oluşturan boyut , biçim, çizim, renk, desen gibi dosyalar uzman grafikler ve kaliteli baskı makinaları tarafından profesyonelce hazırlanmaktadır.

Duvar kağıdı baskı tasarımları, ev için ideal olanlar genellikle manzara, doğa, tabiat veya şehirler gibi desenler tercih edilmektedir. Ofis, iş yeri gibi alanlar için ise daha çok logo, slogan, harita ve sayısal tasarımlar tercih ediliyor. Bunların yanı sıra 3D kalitesinde birbirinden farklı görsellerle, kişisinin istediği tasarımlar ile şık bir görünüm elde edilmektedir.

Duvar Kağıdı Baskı Fiyatları

Duvar Kağıdı baskı fiyatları her bütçeye uygun ve klasik duvar kağıtları kadar ekonomiktir. İstediği alana evine ya da işyerine bakılı duvar kağıdı yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu duvar kağıdı baskı fiyatlarının ne kadar olduğudur. Duvar kağıdı fiyatlarına genel olarak bakıldığında ortalama 210 x 132 cm boyutlarındaki baskılı bir duvar kağıdı yaklaşık olarak uygun fiyatlar ile başlar. Tabii duvarın büyüklüğü, desen ve renk çeşitliliği ya da kalitesine göre fiyatlarda küçük miktarlarda değişiklik gösterebilir. Oldukça hesaplı olan ve maliyeti az olan baskılı duvar kağıtları boya ve badana işlemlerine kıyasla oldukça ekonomiktir.

 

Hemen fiyat almak için bizimle iletişime geçin!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir