Dijital Baskı, Genel

Grafik Tasarım Hizmetleri ve Alanları

Grafik Tasarım Hizmetleri

Günümüzde her alanda kullanılan grafik tasarım herhangi bir mesajı, görseli ve düşünceyi görselleştirerek sunma hizmetidir. Baskı, animasyon, film ve hareketli film, ekran ve mimari gibi birçok alanda kullanılan grafik tasarım dijital veya dijital olmayan uygulamalar ile hazırlanır. Ancak teknolojinin de ilerlemesi ile artık günümüzde daha çok web ortamında dijital olarak hazırlanmaktadır.

Grafik tasarımında görsel sanatlar ve ilkelerinin sonucunda ortaya çıkan çalışma günümüzün neredeyse her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Grafik tasarım hizmetleri, belli bir eğitimden geçmiş olan veya ilgili alanın okulundan mezun olmuş olan uzman grafik tasarımcıları tarafından yapılır. Gün geçtikçe sanayileşen ve modernleşen dünyada grafik tasarımı oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

 

Grafik Tasarım İle İlgili Alanlar Nelerdir?

Grafik tasarım ile ilgili alanlar oldukça geniş bir kaplamaktadır. Çevremizde bulunan birçok unsurda grafik tasarım hizmeti görülmektedir. Alışveriş merkezlerinden, bilbordlara, televizyondan, kitaplara, dergilerden, gazetelere, broşürlerde, marka, logo, sembol, film dizi afişleri, albüm kapakları, ambalaj, paket, kutu eve alınan çoğu eşya gibi her alanda görebileceğimiz tüm unsurlarda grafik tasarım ürünü yer almaktadır.

Grafik tasarım ile ilgili alanlar, yaratıcı düşünce ve hayal gücü ile oluşan her uygulama karşımıza estetik ve güzel ürünler çıkarmaktadır. Grafik tasarım tipografi, 3D çizimler, karikatür, illüstrasyon, kurumsal kimlik tasarımı ve animasyon gibi birçok alanda da hizmet vermektedir.

 

Tüm hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grafik Tasarım Hizmetlerinin Özellikleri Nelerdir?

Grafik tasarım hizmeti görsel bir sanattır. Grafik tasarımın özellikleri, ise herhangi bir düşünceyi veya fikri hayal gücü ile tasarımlar ile insanlara iletmesidir. Özellikle reklamcılık alanında çok fazla kullanılan grafik tasarımı, herhangi bir markanın kalitesini, güvenini, satış portfoyunu insanlara görsel olarak iletirken, müşterinin güveni kazanarak bu yoldan elde edeceği gelir ve itibar açısından oldukça önemlidir.

Grafik tasarımcısının oluşturduğu tasarımı son haline getirmek için uyguladığı adımlar; etkileyici bir metin oluşturmak ile başlar. Bunun yanı sıra tasarımdaki çizgilerin şekli, renklerin canlılığı, şekillerin çizimi, somut hale getirdiği doku gibi diğer unsurlar ise bir tasarımın oluşması için yapılan çalışmalar dizisidir.

 

Grafik Tasarımcısının Görev Ve Sorumlulukları Nelerdir? 

Grafik tasarımcısı reklam, kitap, film, marka logo, web siteleri, afiş, poster, bilgisayar oyunları, ürün ambalajları gibi çeşitli ürün ve etkinliklerinin görsel anlamını ve tasarımını somut hale getirir. Bunun yanı sıra Grafik tasarımcısının görevleri, belli bir mesajı, fikri, düşüncesi veya konsepti görsel olarak iletmek için yaratıcı yeteneklerini kullanır.

Ayrıca ortaya çıkardığı tasarımları, tüketici kişilerin gözünden bakarak, müşterilerin istediği mesajı oluşturmaya çalışırken, en son trendleri gözden geçirerek, ticari ortamdaki grafiği analiz eder. Bu görevler dışında eskizler oluşturarak müşterinin isteğine cevap vermek, tasarımın vermek istediği mesajı belirlemek, teslim tarihinde tasarımı bitirmekte grafik tasarımcısının görevleri arasında yer almaktadır.

Web Grafik Tasarım Hizmetleri Nelerdir?

Web Grafik tasarımı, bilinen klasik grafik tasarımı ile benzerlik gösterse de alanı biraz daha farklı ve teknolojiktir. Günümüzde kullanılan ve ihtiyaç duyulan web tasarın hizmetleri, daha çok web sitelerinde gezinenler için tercih edilir. Web grafik tasarım hizmetleri işlemlerinin belli başlı uygulamaları bulunmaktadır.

Web sayfalarını görüntüleyen cihazların web sitesinde sunulan içerikleri kullanıcıya aynı şekilde göstermesine yardımcı olan teknolojik yazılımların tümü web grafik tasarım işlemi ile yapılmaktadır. Web grafik tasarımının bazı temel kuralları erişe bilirlik, likit tasarımı, arama motorlarında sıralama, doğru görüntü oluşturma, bakım ve görünüm kolaylığı, stratejik araştırmalar, düşük bant genişliği kullanımı olarak sıralayabiliriz.

Grafik Tasarımı Hizmetlerinin Fiyatları

Hayatımızın her alanında yer alan reklam, her zaman tasarımcılara kazanç sağlamaktadır. Günümüz şartlarında gayet ekonomik olan grafik tasarım fiyatları yapılacak görsele göre değişim göstermektedir. Örneğin bir afiş, bilbord ya da posterin grafik tasarım ücreti bütçeleri sarsmayacak şekilde seyrederken, broşür, dergi, kitap gibi somut reklam içerikli tasarımlar içeriklerine göre değişmektedir.

Bunun yanı sıra sosyal medya yönetimi, Google ADS yönetimi, web site tasarımı, logo tasarım ve kurumsal kimlik gibi tasarımların fiyatları yüksek rakamlarda seyrederken, Youtube kapak tasarımı, kısa video tasarımı, kartvizit, banner gibi tasarımlar ise daha düşük fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunulur. Yapılacak her türlü reklam ürünü geri dönüşümlerinde maliyetlerini fazlası ile çıkarabilecek kapasiteye sahiptir.

 

Profesyonel Grafik Tasarımı hizmeti almak için hemen iletişime geçin!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir