Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayat pahalılığının etkisini artırdığı günleri yaşıyoruz. Her geçen gün yeni bir zaman haberi doğrudan ya da dolaylı olarak satın aldığımız ürünleri etkiliyor. İyi bir alışveriş için nelere dikkat etmeli? Mutlaka yapılması gereken ya da uzak durulması gerekenler nelerdir?

Alışverişinize mutlaka kategorilere ayırarak başlayın! Genellikle zincir marketlerde; teknoloji – ev eşyaları – çocuk oyuncakları – gıda ve giyim ürünleri bir arada satılır. Eksik olmadığı halde fazladan alışveriş yapmanız için muhteşem bir tuzaktır. Bu tuzaktan uzak durmak adına liste çıkarın.

Haftalık Eksikliklerinizi Not Edin

Cep telefonunuzda ya da kullanıyorsanız ajandanızda haftalık olarak alınacakları not edin. Alışverişe çıkmadan önce ev içerisinde aklınıza gelen eksikleri de buraya ekleyin. Sonrasında alışverişe çıkın. Çok önemli olmadığı sürece alışveriş listenizin dışına çıkmamaya gayret gösterin.

Alışverişinizi aceleye getirmeyin!

Genellikle apar topar yapılan alışverişlerde mantıklı düşünemeyebilirsiniz. Bu sebeple alışverişinizi geniş bir zaman aralığında yapmaya çalışın. Son ana bırakmayın ve alışverişten sonra başka bir yere gitmeyin.

İmkân dahilinde birden fazla marketi dolaşmaya gayre gösterin. Bu sayede fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olur. Günümüzde rahat fiyat karşılaştırması yapmanız için pek çok ürün fiyat bilgilerinin bir arada yer aldığı internet siteleri bulunur. Bunları tercih edebilirsiniz.

Alışverişe Yemekten Sonra Çıkın

Ambalajların ve gıdaların çekiciliğinden etkilenmemek için mümkünse alışverişe yemekten sonra çıkın. Böyle bir imkânınız bulunmuyorsa alışverişe tok karnına gitmeye gayret gösterin. Alışveriş yaptığınız marketin, fırın bölümü bulunuyorsa oraya en son uğrayın. Çünkü fırın bölümündeki kokular sizi acıktıracak ve ihtiyacınız olmayan gıdalar almanıza neden olacaktır.

Birim Fiyatına Dikkat Edin

Alışveriş esnasında satılan ürünlerin birim fiyatına mutlaka dikkat edin. Örneğin 400 gram tereyağı ile 600 gram tereyağı arasında kararsız kaldıysanız kilogram fiyatlarına göz atın. Tabii ki bu konuda markanın kalitesi de devreye girecektir. Yine de birim fiyatı konusunda sorun yaşamamak adına markalarınızı önceden belirlemeyi tercih edebilirsiniz.

Satın Aldığınız Kaplar Önemlidir

Sirke benzeri asitli ürünlerden satın alacaksanız plastik kaplarda olmamasına dikkat edin. Bu ürünler zaman içerisinde plastik içeriğin suyuna karışmasına neden olabilir. Bu tarz ürünleri mümkün mertebe cam kapta almaya çalışın.

Bütçenizi her zaman için düşük tutun. Kendinize sıklıkla bu ürüne gerçekten ihtiyacım var mı? Sorusunu sormaya çalışın.

Mantıklı hareket ederseniz hem listenizi azaltır hem de kâra geçebilirsiniz. Alışveriş listesi söz konusu olduğunda, her zaman için birbirinin alternatifi olan markalar olduğu gibi marketlerde olabilir. Tek bir markete bağlı kalmayın. İmkan dahilinde birbirinden farklı marketlere uğramaya çalışın.

Sıklıkla yapılan bir diğer hata ise kasa arkası ürünler olarak dikkat çeker. Genellikle marketler belli bir miktarın üzerine çıkıldığında kasanın hemen arkasında duran indirimli ürünlerden alıp almayacağınızı sorarlar. Genellikle dayanıklı tüketim malzemeleri, temizlik ürünleri, çaylar ve şekerlemeler bu listede yer alır. Kişide, bunu şimdi alayım nasılsa sonra ihtiyacım olur düşüncesi oluşturulur.

Yalnız bu durum her zaman için mantıksız bir adımdır. Asıl yapılması gereken şey, satın almayı düşündüğünüz bu ürünlerin listenizde olup olmamasıdır. Eğer bu ürünler listenizde yer almıyorsa boşuna satın almanın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Verimli Alışverişin Yolları Nelerdir?

Alışveriş yapmak istediğiniz de nasıl bir yol izliyorsunuz? Genellikle ev alışverişi söz konusu olduğunda ani kararlar alınır. Bu da alışverişin oldukça verimsiz olması ile sonuçlanır. Sizin için verimli alışverişin olmazsa olmalarını bir araya topladık. Aşağıda belirttiğimiz liste sadece ev alışverişi için değil, ihtiyaca yönelik alınacak her şey için geçerlidir. Dilerseniz aşağıda verdiğimiz püf noktalarından yararlanarak internetten de alışveriş yapabilirsiniz.

Gerçekten İhtiyacınız var mı?

Almayı düşündüğünüz ürüne gerçekten ihtiyacınız var mı? Sizde satın alıp alıp kullanmadığınız ürünlerden şikayetçi misiniz? O zaman kendinize bu soruyu sorarak başlayabilirsiniz. Ben bu ürünü gerçekten satın almalı mıyım? Kendinize bu soruyu sorabiliyor ve gerçekten o ürünü kullanacağınız pek çok yer olduğunu düşünüyorsanız satın alabilirsiniz. Burada o ürünün gıda – giyim yada teknoloji üzerine bir ürün olması hiç fark etmeyecektir.

Daha Ucuzunu Bulabilir miyim?

Bir ürünü satın almadan önce hem internetten hem de fiziki olarak farklı mağazalarda fiyatlarını karşılaştırın. Gerçekten indirime girebileceği gibi kampanyalar dahilinde de indirimli bir şekilde satın alınabilir. Bu sebeple internette araştırma yapmakta ve kampanyaları beklemekte bir sakınca bulunmamaktadır. Sabırla bekleyin. Şu ana kadar hiçbir teknoloji ürünü yoktur ki, piyasaya çıktığı fiyatla satışa devam etsin. Her zaman için indirime girecektir.

Yeninin Eskisine Göz Atın

Başlık biraz karmaşık olabilir ama burada şunu kastediyoruz: Yeni çıkan hiçbir ürünü almakta acele etmeyin. Genellikle piyasaya yeni sürülen ürünler, piyasasının belirlenmesi için ortalama üzeri fiyatlara satılır. Kısa süre sonra fiyatı düşüşe geçecektir. Ayrıca yeni modelin bir eskisi yeni ürün piyasaya sürüldükten sonra fiyatı düşmeye geçer.

Acele etmeyin, hiçbir ürün son ürün değildir. Almayı düşündüğünüz ürünün farklı modellerine bakmaya çalışın.

Hiçbir Ürün Alternatifsiz Değildir

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, iğneden – cep telefonuna, kıyafetten – bahçe makasına kadar her ürün en azından kendi kalitesinde 3 – 10 marka ile rekabet halindedir. Sadece o konuda hizmet veren ve tek olan hiçbir marka ve ürün bulunmaz. Bu sebeple size son derece mantıklı gelen ürünleri iyice araştırırsanız çok daha iyisine daha ekonomik bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Sonuç Olarak Verimli Alışveriş

Verimli alışveriş yapmanın en mantıklı yolu, acele etmemek ve sakin olmaktan geçer. O sebeple alışveriş yapmadan önce:

 • Araştırma yapmak
 • Piyasaya göz atmak
 • Alternatifleri değerlendirmek

Satın alacağınız ya da almayı düşündüğünüz tüm ürünler için olmazsa olmazdır. Sonrasında yavaş yavaş verimli alışverişe doğru yol alırsınız.

Tablo ve Duvar Süsleri

Tablo seçerken ya da duvar süsü satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi renkler ve tonlar daha mantıklı olur. Küçük bir şapkanın duvarda başarısı ne olabilir? Tüm bu soruların cevaplarını sizin için vermeye çalıştık. Hazırsanız başlayalım…

Duvar Süsüne Giriş | Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm dekorasyon seçeneklerinde uyum en önemli olandır. Duvarları ayrı ayrı tuvaller olarak düşünmeniz tavsiye edilir. O boş tuvali çok güzel bir tablo haline getirmeniz mümkün olabilir. Aynı zamanda karalanmış bir defter sayfası da yapabilirsiniz. Duvar süsü ve tablo tercih edilirken şu değişkenleri göz önüne alın:

 • Nereye uygulanacağı
 • Hangi renk tonları tercih edileceği
 • Diğer eşyalarla uyumu

Bu değişkenleri göz önüne alarak duvar süsünüzü yada tablonuzu tercih edebilirsiniz. İmkan dahilinde duvarınızı boyayabilir yada duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Duvar Süsü ve Tablolar

Ev dekorasyonu için hangi tarzı benimseyeceğinize öncelikle karar vermeniz gerekir. Günümüzde dekoratif açıdan dikkat çeken 20’nin üzerinde ev dekorasyon akımı bulunur. 2021 ve 2022 yılları içerisinde en çok tercih edilen tarzlar: İskandinav, minimalist ve modern tarzlar olmuştur.

Gelecek yıllarda ise daha çok; Endüstriyel, Geçiş ve Fransız tarzlarının daha sık tercih edileceği tahmin edilmektedir. Bu sebeple mevcut dekorasyon tarzlarının özelliklerini araştırarak evinizi bir bütün olarak dekore etmeniz gerekecektir.

Örneğin Bohem akımında bir ev dekore etmeyi düşünüyorsanız çok fazla duvar süsü tercih etme şansınız olmaz. Daha çok çiçek ve saksı ağırlıklı seçenekler değerlendirilebilir. Aynı şekilde rüstik tarzda ise daha çok ahşap ağırlıklı dekorasyondan destek alınır.

Yani tercih ettiğiniz dekorasyon seçeneklerinin özelliklerine uygun duvar süsleri tercih etmeye çalışmalısınız. Aksi takdirde duvarda gereksiz bir obje ortaya çıkacaktır.

Bazı Süsler Çok Pahalıdır

Bazı tablo ve süsler, çok tutulduğu dönemlerde çok pahalıdır. Bunun son örneğini 2021 yılında İskandinav tarzı dekorasyon örneklerinde gördük. Bir önceki senede çok uygun fiyata satılan bu duvar süsleri, tarzın değer kazanması ile birlikte oldukça yüksek fiyatlara satılmaya başlandı.

Tabii ki pinterest ve youtube gibi mecralarda bu ürünlerin nasıl üretileceği ve nasıl yol izleneceği konusunda oldukça detaylı bilgilerin yer aldığını da hatırlatmak isteriz.

Mobilyalarla Uyum İçerisinde Ama Star

Ev dekorasyonunda, duvar süsü ve tablolar söz konusu olduğunda mevcut mobilyalarınızla uyum içerisinde olmasına özellikle dikkat etmeniz önemlidir. Yalnız bu parçalara oranla duvar süsünüz daha da ön plana çıkarılabilir.

Uygun bir aydınlatma, duvar boyası yada duvar süsünü yada tabloyu işaret eden başka süs eşyalarını kullanabilirsiniz. Bu da süsünüzü daha ayrıcalıklı ve farklı bir hale getirmek için yeterli olacaktır.

Metalik Seçenekler Hakkında Hatırlatma

Bir diğer önemli konu başlığı da parçalı, çoğunlukla siyah renkli metal ağırlıklı duvar süsleri üzerinedir. Bu duvar süsleri geçen süre içerisinde o kadar çok tercih edildi ki, artık yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başladı.

Bu sebeple bu tarz ürünleri tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz. Yine de almayı düşünüyorsanız mümkün mertebe üç boyutlu olanlarını kullanmaya çalışın. Bu sayede hem derinlik kazanır hem de mekanlarınıza kendine has bir ağırlık katmış olursunuz.

Ürün Standı Nedir? Neden Önemlidir?

Ürün Standı Nedir? Neden Önemlidir?

İşyeri ve ofis tarzında çalışma alanlarında olmazsa olmaz malzeme ve aynı zamanda materyaller yer alır. Bu tarz eşyalar firma bünyesinde yer alan ürünlerin sergilenmesini ve müşterilere tanıtılmasını sağlar. Ürün standı da çalışma ortamlarında bulunan malzemelerin düzenli ve sistematik şekilde yerleştirildiği ofis eşyaları arasında yer alır. Ürün standı nedir sorusunun en net ve kısa yanıtı bu şekildedir.

Çok fonksiyonlu bir materyal olan ürün standı bütün işletmeler tarafından en sık tercih edilen parçalardandır. Ürün standı bu etmenler sebebiyle en önemli araç ve gereçleri oluşturur. Müşterilerine hizmet sunan firmalar ürünlerini daha iyi tanıtmak ve teşhir etmek için kesinlikle ürün standı tercih eder. 

Malzemeler Ürün Standı İle Dikkat Çekiyor

Günümüzde çok sayıda sektör çeşitli alanlarda faaliyetlerine devam ediyor. Teknoloji alanında yapılan yenilikler sayesinde ürün ve malzemeler daha dikkat çekici yöntemlerle alıcıya sunuluyor. Bu dikkat çekici detaylar arasında ürünlerin en iyi şekilde pazarlandığı ve çok fonksiyonlu özelliklere sahip olan ürün standı yer alıyor.

Ürün standı ile ilgili detay bilgiler için araştırma yapmak ve bu araç gereçten temin etmek mümkün oluyor. Ürün standı isminden de anlaşılacağı üzere malzemelerin düzenlendiği raf sistemi olarak ta isimlendiriliyor. Bu tarz düzenekler sayesinde ürünler farklı anlamda dikkat çekiyor. Büyük hiper marketler, kafe, pastane, eczane türü çalışma alanlarında ürün standı tercih ediliyor. 

Ürün Standlarında Kalite

Kitap ve kırtasiye malzemeleri satışı yapan işletmeler her zaman ürün standı kullanımı yaparlar. Kitapların, gazetelerin, dergilerin ve hatta kalem çeşitlerinin özenle yerleştirildiği ürün standları ile bu tür ürünler en iyi şekilde müşteriye sunulur. Ürün standları bu tarz malzemelerin göze çarpmasını sağlar. Ürün teşhir standı demir çelik firmaları tarafından imal edilir.

Firmalar isteğe özel ürün standı tasarımları yapabilirler. İstenilen ebat ve ölçülerde de üretimi yapılabilen bu materyallerde çeşitli renk yelpazesi de vardır. Firma ya da şirket sahipleri ürün çeşitliliğine ve detayına göre ürün standı tercihi yaparlar. Ürün teşhir standları bu fonksiyonlar nedeniyle her zaman önem teşkil eder. Ancak kaliteli malzeme kullanılarak dizayn edilen materyal tercih edilmelidir.

Ürünlere Özel Ürün Standı

Alıcılar için ürünlerin çarpıcı bir görsele sahip olması gereklidir. Bunun içinse en nitelikli ve çok raf bölmesi olan ürün standı tercih edilmelidir. Bu tarz ürünler ürünlerin en iyi şekilde görünmesini ve daha iyi tanıtılmasını sağlar. Ürünlere özel olarak tasarlanan ürün teşhir standları ile ürünler daha çok talep ve rağbet görür.

Ürün standı nedir ve ürün standı neden önemlidir sorusu bu şekilde yanıt bulur. Nitelikli malzemeden üretimi yapılan ürün standı daha uzun ömürlü bir kullanım ve fırsat sağlar. Demir çelik firmaları bu üründen imalat ve satış yaparlar. Gıda ürünleri de ürün standları ile en iyi şekilde saklanmış olur. Kişiler isteklerine yönelik olan ürün standı tercihi yaparlar. 

Ürün Standı ve Çeşitleri

Çalışma sektörlerinde milyonlarca ürün alıcıya sunulur. Bu ürünlerin en iyi şekilde sunulması için ürün standı tercih edilir. Ürün standı yukarıda da belirtildiği üzere ürün çeşitlerinin ve karma ürünlerin sergilendiği ayaklı olan bir malzemedir. Ürün standı çeşitleri arasında çok sayıda model ve tasarım vardır. Masa üstü ürün standı çeşitleri de en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Müşterilerin isteklerine özel ürün standı üretimi ve satışları yapılır. Ürün standı ve fiyatları özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik gösterir. 

Markalı Ürün Standları

Ürün ve malzemelerin en iyi şekilde gösterilmesi ve satışların yükselmesi için kesinlikle ürün standı kullanılmalıdır. Bu konuda markalı ve patentli olan ürün standı modelleri yer alır. Yeni ve farklı bir ürünün en iyi şekilde tanıtılmasını sağlayan ürün stand çeşitleri ergonomik bir tasarıma da sahiptir. İşletmeler bu tarz modellerden tercih ederek ürünlerini en iyi şekilde sergilerler.

Mağaza standları, elbise ve kıyafet standları bireylerin en çok tercih edilen stand modelleri arasında yer alıyor. Ürün stand seçenekleri arasında yer alan vakumlu standlar daha hijyenik yapıya sahiptir. Ürün standı nedir ve ürün standı neden önemlidir soruları bu şekilde yanıt bulur. 

Mağazalar İçin Gerekli Reklam Ürünleri

Mağazalar İçin Gerekli Reklam Ürünleri

Mağazalar için gerekli reklam ürünleri, her an karşımıza çıkan ve bazen çok gereksiz hatta birçok kişiye fuzuli masrafmış gibi gözüken ama aslında çok etkin tanıtım yollarıdır. Bu ürünler bizim o mağazayı zihnimize kazır.

Mağazacılıkta Kullanılan Reklam Ürünleri

Mağazacılıkta kullanılan reklam ürünlerinin başında tabelalar, el ilanları, kataloglar, kupon baskıları (alış verişte kazanılan hediye puan ve benzeri promosyonların bildirildiği ürünler), ürün etiketleri, takvim, imsakiye, kitap ayracı, magnet, şeffaf sticker, kuşe sticker, kağıt veya naylon poşet, dön kartlar, yer reklamları, afişler, eşantiyonlar, kutular yer alır.

Reklam ve Tanıtım

Kendi işinizi kurdunuz veya olan firmanızı geliştiriyorsunuz işte bu dönemlerde tanıtım, firmanızın kalıcılığı anlamında çok önemlidir.

Reklam aslında psikolojik bir olgudur. Sık sık tekrarlanan görseller hatırlatmalar kişinin hafızasına kazınır ve bazen meraktan bazen yapılan reklamını gençliğinden bazen de pazarlanan ürüne olan ihtiyaçtan o mağazaya adım atarız.

Mağazacılıkta İlk İntiba

Mağazacılıkta ilk İntiba mağazanın dış görünüşü tabelası varsa neon ışıkları hatta dış dizaynı ile başlar bunu mağazacılıkta kullanılan diğer reklam ürünleri takip eder.

Mağazacılıkta kullanılan reklam ürünleri değişken bir konudur çünkü mağazanın büyüklüğü, bulunduğu muhit, pazarladığı ürün, yaptığı kampanyalar ve mali yeterliliği ile alakalıdır. Reklamsonuçta bir maliyet getirir ve bu maliyetin bir kısmı zaruri iken bir kısmı isteğe bağlıdır. Zaruri olanlar tabela ürün etiketleri reklam baskılı poşetler veya kağıt torbalardır diğer ürünleri yaptırmayı sektör, ihtiyaç ve maliyet belirler.

Mağazalar Reklam Ürünlerini Nasıl Kullanırlar?

Örneklemek gerekirse gıda ve tekno marketler indirim veya promosyonları müşterilerine hatırlatmak için el ilanları katalog veya broşürler hazırlatırlar. Genellikle büyük marketlerde ürün yerlerini göstermek, indirimli ürünleri veya indirim oranları hatırlatmak, sloganları hatırlatmak amacıyla dönkartlar asılır, boş duran duvarları veya yüksek tabanları değerlendirmek adına mağaza ile veya ürünlerle ilgili afişler asılır, özel günler için takvim veya imsakiyeler hazırlanır.

Bunlar mağazalarının reklamını içerir bu ürünlerle mağazanın reklamı 7 gün 24 saat duvarınızda ve gözünüzün önünde olur. Mağazalarda ürünlerde veya raflarda mağazanın adının bulunduğu fiyat etiketleri de yer alır. Son dönemlerde yerler de yapıştırılan yön gösterme tanıtım stickerlarına da çok rastlıyoruz. Özellikle merdiven, yürüyen merdiven, asansör içleri yani adım attığınızda ilk baktığınız alanlarda görsel hafıza adına artık değerlendiriliyor.

Hazır giyim, beyaz eşya, mobilya mağazaları da benzer yöntemleri kullanmak ile birlikte kitapevleri kültür marketlerde bu ürünlere reklam amaçlı kitap ayraçları eklenmiştir. Bu ayraçlar satılan ürün veya marketin tanıtımının yapıldığı ilgi çekici görsellerle bezeli değişik boy ve ebatlarda yapılmaktadır.

Reklam Ürünlerinden Müşteriler Nasıl Etkilenir?

Reklam psikolojik bir olgudur. İnsan psikolojisini ve satılan ürüne göre hedeflenen kitleyi etkilemek amaçtır yani alıcı birey erkek ise genel psikolojik eğilime göre seçilen renkler ürünler reklam için tercih edilir. Amaçlanan kitle kadın ise daha farklı, çocuk ise uygulanan yöntem ve kullanılan malzeme çok  daha farklı olacaktır.  Mesela kadınlar reklam amaçlı promosyon ürünleri tercih ederken çocuklar mağazalarda reklam amaçlı balonlara yönelirler. Hedef kitleye pazarlanacak ürün veya yapılan reklam uygun olduğu takdirde başarı kaçınılmazdır.

Reklam ve promosyon ürünleri bireylerin daha çok alışveriş yapmalarını sağlamak için bir teşviktir. Hiç aklımıza gelmeyen hatta ihtiyacınız bile olmayan ürünlerden etkilenmenizi sağlayıp alışveriş etmeniz amaçlanmıştır. Reklamcılık özellikle mağazacılık reklamcılığında poşet çok önemli bir konudur. Poşet mağazadan çıkan kişinin elinde dünyayı gezebilir. Bir kişinin elinden yüzlerce kişiye ulaşabilir, yüzlerce kişinin görsel hafızasını işleyebilir.

İnsan beyni anlık olayları bile kaydedebilen bir hard disk olarak düşünürsek o poşetin etkisini bir de siz düşünün. Burada tabi mağaza için hazırlanmış kurumsal kimlik çok önemlidir. Amblem logo renkler her yerde tekrar edeceğinden bu konuya titizlikle inmesi oldukça önemlidir başarılı reklamın getirisi tahminlerden büyük olabilir. Büyük firmalar gelişmiş rekabet koşullarında reklam ve promosyon malzemelerine oldukça büyük paralar aktarırken satışlarının getirisine ne kadar katkı saylayacaklarını bilmektedirler.

Kurumsallık İçin Baskının Önemi

Kurumsallık İçin Baskının Önemi  

Kurumsallaşma, şirket ve kuruluşların davranışlarını sürdürmede en önemli detaylardan biri olabilir. Bugün kurumsallaşma sürecinde basılı ürünlerin ne gibi faydalar sağladığını anlayacaksınız. Şirketler ve kuruluşlar, kurumsallaşma aşamasında sağladıkları güveni ve kolektifleştirmeyi müşterilere veya fikir sahibi olanlara göstererek, insanları organizasyonda hissettirir. Bu nedenle kurumsallık şirketlerde önemli bir kavramdır. Bugün kurumsallaşmanın size faydalı olduğu aşamayı belirleyerek doğru adımları atabileceksiniz.

Kurumsallaşma şirketler, kuruluşlar ve bireyler için esastır. Çünkü kurumsal yapının düşünce ve gelişimini her zaman yansıtabilirler. Kurumsal firmalar, organizasyon içinde bulundukları seviyeyi ve gelişmeyi her zaman sürekliliğini koruyabilirler. Firma içindeki hiyerarşiyi kurumsallaştırmak basılı ürünlerde daha etkili olabilir. Firmalar bu durumu basılı eserler, promosyonlar ve kendilerine fayda sağlayan çeşitli ürün grupları ile daha kalıcı hale getirebilirler. Kurumsallaşmış yapıların basılı medyayı kendi çıkarları için kullanabilmeleri için kartvizit, katalog, ajanda, piramit takvim, not defteri baskısı gibi alternatif kurumsal baskı yöntemlerine öncülük edebilirler.

Kurumsallaşmanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsallaşmanın firmaya sağladığı kalıcı çözüm, size ve çözüm sürecinize her zaman yardımcı olacaktır. Bugün basılı yayınlar aracılığıyla şirketiniz için kurumsallaşmış bir çözüm bulabilirsiniz. Kurumsal matbaacılıkta işinize yarayacak çözümler üretebilmek için doğru yatırım araçlarını belirlemeniz gerekiyor. Potansiyel müşterilere ulaşmaya katkıda bulunabildiğiniz zaman, müşterilerinizin devamlılığı olacak bir kolektifi de size getirecektir. Kurumsallaşma aynı zamanda kurumunuza duyulan güvene dayalı daha güçlü ilişkileri de beraberinde getirecektir. Kurumsallaşmanın faydası devamlılığınız olacak, müşteri ilişkileriniz ise işletmeye karşı tutum ve tutumunuzu her zaman devam ettirecektir.

Matbaaların Kurumsallaşma Kapsamları

Diğer yönlere kıyasla matbaacılık işinin kurumsallaşmasının avantajları, gerekli yatırımı gerekli zaman ve zamanda yapmanız şartıyla daha uygun bir süreç yaratacaktır. Kurumsallaşmak için yapılması gerekenler listesi ile baskı ihtiyaçlarınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu adımları yerine getirerek aslında piyasa düzenleme sürecinin adımlarını atmış olacaksınız.

Profesyonel Bir Şirket Algısı Kurumsal Ürünlerle İnşa Edilir

Türk şirketleri çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyor ve müşterilere ulaşmak için seçtikleri yöntemler elbette farklıdır. Ama aynı olan ya da olması gereken, insanların gözünde güvenilir ve profesyonel bir kurumsal algı oluşturmak yani kurumsallaşmadır. Bu, kartvizitlerden antetli kağıda, kataloglardan zarflara kadar basılı ürünler için geçerlidir. Neden A4 formatındaki belgeleri, şirketinizin logosu ve iletişim bilgilerinin olduğu diplomatik zarflar içinde göndermek yerine her yerde bulunan sıradan zarflar içinde gönderelim? Marka ve işletme olarak bir kimliğe sahip olması gerekir. Kimliğe farklılıklar eşlik eder. Bu nedenle kurumsallaşma, şirketiniz başarılı olduğunda dikkat etmesi gereken bir sorundur.

Kurumsallaşma İçin Atılması Gereken Adımlar

Kurumsallaşma aşamaları şu şekildedir:

 • Kartvizit

Kartvizit tasarımı, kendinizi ve günlük etkileşimlerde sürekliliği iletmek için ilk tekeliniz olabilir. Bu sayede firmanızın devamlılığı olabilecek etkileşimleri birleştirerek, kalıcı bir noktada kurumsallaşmış adımlar atacak kişileri getirerek gelişiminizi sürdürebilirsiniz.

 • İçindekiler ve Kılavuzlar

Katalog ve broşür tasarımında size doğru yatırım seçeneklerini sunarak, yasal olarak güncel ürün ve fikirlerin yanı sıra firmanızın kalıcı bir konumlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Karton çanta

Basılı ürünlerde alternatif ürünleri tercih ederek ve kendinizi daha kurumsal bir şekilde yansıtarak hem ürünlerinizi ücretsiz tanıtabilir hem de kalıcı olarak yansıtılabilecek detayları toplayabilirsiniz. Özellikle karton çantalar artık çok modası olan ürünler kategorisindedir. Düşük maliyetle kolayca reklamını yapabileceğiniz karton çantalar için markanızı temsil etmek oldukça ideal olacaktır.

 • Promosyon Ürünleri

Ürün grupları arası promosyonlar için ücretsiz sürekli reklam aktarım aşaması oluşturacak, kurumsallaştırabilecek, içinde ücretsiz reklamınızı oluşturabileceksiniz.

 • Dergiler

Büyük şirketlere baktığınızda, birçoğunun geçmişte şirketleri adına dergiler çıkardığını göreceksiniz. Bunun temel nedeni, şirketin müşterilere kolayca tanıtılabilmesidir.

Yeni Şirketlerin Baskı İhtiyaçları

Yıllar içinde, hayallerinizdeki işi kurmak için yola çıktıysanız öncelikle kararlı adımlar atmalısınız. İyi bir fikriniz var ve bunun gerçekten iyi olduğuna ve size para kazandıracağına inanıyorsunuz. Girdiğiniz bu yenidünyada, başlangıçta düşünmemiş olabileceğiniz birçok detayı düşünmeli ve ihtiyacınız olan her şeyi belirlemelisiniz. Profesyonel firmalar için konumlarını ve kalitelerini kullandıkları her ürüne yansıtmak iyi bir başlangıç yapabilmek için önemlidir. Basılı ve baskısız kâğıt ürünleri, yeni bir işe başlarken temel ihtiyaçlarınız arasında yer alır. Markanızın kitlelerin zihnine doğru şekilde ve bir an önce girmesi çok önemlidir.

Cafe Açarken Yapmamız Gereken Başlıca İşler(Reklam Ürünleri)

Cafe Açarken Yapmamız Gereken Başlıca İşler(Reklam Ürünleri)

İnsanların iş yaşamında karşılarına farklı farklı seçenekler çıkar. Kimi insanlar kamuda çalışmayı tercih ederken, kimi insanlar, ücretli olarak özel sektörde çalışmayı tercih ederler. Bazı insanlar ise her şart altında ücretli olarak çalışma yerine kendi işlerini açmayı tercih ederler. 

Son yıllarda birçok insan yaşanan arz talep meselesine de bağlı olarak yaşadıkları kentte ya da başka bir kente giderek cafe tarzı işletme açmayı tercih ediyorlar. Cafeler bilindiği üzere pastane ya da restorandan farklı olarak hem sıcak, soğuk içeceklerin, hem de hafif bir şeylerin yenilebildiği, günün her saati her kesimden insanın gidebildiği yerlerdir. Bu bağlamda cafe açarken yapılan doğru bir strateji hem kısa vadede hem uzun vadede işletme sahibini son derece kazançlı bir hale getirir.

Bu noktada reklamın önemi son derece büyüktür ve cafe açarken aşağıda yer alan reklam türleri kişinin ekonomik bütçesini de zorlamadan doğru bir biçimde uygulanmalıdır.

Cafe Açarken Bilboard Reklamları 

Bilboard reklamları cafe açmanın olmazsa olmazları arasındadır. Şunu asla unutmamak gerekir. Gerek çok ünlü markaların gerek daha butik tarzda birçok cafe sizin açacağınız cafenin yakınında ya da uzağında olacak ve doğal olarak belli bir müşteri kitlesi olacaktır. İşte bu noktada görünürlüğünüzü ve bilinirliğinizi, piyasaya girdiğinizi gösterebilmek adına bilboard reklamları son derece önemlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bunların en başında reklamın doğru hedef kitleye erişim sağlayacak vuruculukta hazırlanmasıdır. Diğer bir önemli olan husus ise doğru bir konumda bilboard reklamlarının verilmesi gerektiğidir. Eğer bu iki parametreye dikkat edilmez ise istenen etkiye ulaşılamaz. 

Sosyal Medya Reklamları 

Günümüzde her şey özellikle yeni nesil için her şey internet üzerinden ilerliyor. Onlar aradıkları tüm bilgilere sosyal medya üzerinden ulaşıyor. İşte bu noktada cafe açarken yapmanız gereken reklam işlerinden bir tanesi de sosyal medya reklamlarıdır. Burada yine doğru hedef kitlesine uygun olarak, Instragram, Youtube, Facebook gibi mecralar üzerinden gerek video içerikli gerek görsel bazlı sosyal medya reklamları verilmesi hayati önem arz eder. 

Sosyal medya reklamlarında da içerik ve içeriğin kalitesi son derece önemlidir. Kesinlikle her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek bu reklamlar verilmelidir.

Radyo Televizyon Reklamları

Yerel ölçekte son derece dikkat çekici bir biçimde hazırlanacak olan radyo televizyon reklamları son derece önemlidir. Özellikle iş kesiminin yerel medya organlarını takip ettiği, dahası bu tür medya organlarının kamu kurumları tarafından da takip edildiği göz önüne alındığı zaman radyo televizyon reklamlarının önemi daha çok ortaya çıkar.

Bu vesile ile belki de hiç hayal bile edilmeyen hedef kitlelere kolay ve zahmetsiz bir biçimde ulaşım sağlanacaktır. Burada da önemli olan husus gerek radyo reklamlarında olsun gerek televizyon reklamlarında olsun, reklamların doğru zaman diliminde verilmesi gerektiğidir. Saat 11.00 ile 13.00 arası, öğleden sonra 16.00 ile 18.00 arası doğru zaman aralıkları arasındadır. 

El İlanları ve Tanıtım Broşürleri 

Cafe açarken elbette her türlü reklamın doğru bir biçimde yapılması gerekir. İşte o reklam türlerinden bir tanesi de el ilanları ve tanıtım broşürleridir. 

Öncelikle burada reklamcılığın sanat olan kısmı devreye girer. Gerek hazırlanacak olan el ilanları gerek ise tanıtım broşürlerinin baskı kalitesi yüksek olmalıdır. Broşür ve el ilanlarında eğer fotoğraf var ise hem özgün olmalı hem de baskı yüksek çözünürlüklü olmalıdır. Hazırlanan el ilanları ve broşürler hem dikkat çekmeli hem de insanlara neden o cafeye gitmesi gerektiğine dair ipuçları vermeli ama yine de işin içinde az da olsa bir gizem kalmalıdır. Kitsch olmayan el ilanları ve tanıtım broşürleri hazırlanmalı ayrıca renklere de dikkat edilmelidir.

Diğer Reklam Türleri

Yukarıda sayılanlar dışında da promosyon ürünleri hazırlatılarak belli başlı bazı yerlere dağıtılabilir. Üzerinde cafenin logosu olan bez çanta, anahtarlık, bardak altlığı gibi. Bu ürünlerin bir yerinde adres bilgisi de olmalıdır.

Reklam amaçlı olarak gazete ilanları da verilebilir. Burada da yine cafenin imajı ile doğru orantılı olan reklamlar verilmesi gerekir. Yerel gazeteler içinden en çok satış yapan gazeteye reklam verilmesi son derece önemlidir.

Afiş Tasarımı İçin En Kreatif Siteler

Afiş Tasarımı İçin En Kreatif Siteler 

İş hayatı için en önemli detaylardan biri iş alanına göre uygun afişlerin tasarlanmasıdır. Afiş tasarımı yaratıcı ve dikkat çekici olmalıdır. İş yerlerinde tanıtım amaçlı kullanılan afişler dikkat çekici bir biçimde tasarlanmalıdır. Böylelikle şirketler ürünleri hakkında müşterileri bilgilendirmek için afişleri kullanılırlar.

Afiş bir işin tanıtımı için uygulanacağı gibi bir sergi ya da mekan tanıtımı için de kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta afiş hazırlarken ilgi çekici bir konsept kullanmaktır. Doğru renkler ve tasarımlar kullanmak afişin etkileyici olmasını sağlayacaktır. Etkili afiş tasarımı da yaratıcı siteler ve uygulamalar sayesinde hazırlanabilir. Bu siteler kişilere ve iş yerlerine büyük hizmet sağlıyor.

Yaratıcı Afiş Tasarımı Sitesi 

Afiş tasarımında yaratıcılık ön planda olmalıdır. Ancak bu şekilde dikkat çekmek mümkündür. Afişte yer alan detayların akılda kalıcı olması için tasarım akıllara kazınmalıdır. Üstelik renk seçimleri de afiş tasarımının etkisini doğrudan yönetecektir. Yaratıcılığı yüksek ve baskıya hasır afişler yaratmak için GIMP sitesi kullanılabilir. Bu site sayesinde hazırlanma afiş tasarımında istenmeyen kısımlar kolaylıkla silinebiliyor.

Aynı zamanda afişte yer alan objeler istenilen boyutlarda hazırlanabiliyor. Bu çeşit kaliteli afiş tasarım siteleri sayesinde dikkat çekici afişler tasarlamak oldukça kolaydır. Afişte kişilere vermek istenen mesajlar kolaylıkla verilebilir. Özel olarak tasarlanan afişlerde kısa mesajlarda verilebilir. Bu mesajlar ile beraber görseller çok şeyi anlatır.

Afişler Hangi Alanlarda Kullanılır? 

Afişler farklı boyutlarda tasarlanabiliyor. Üzerine dijital baskılar kurulabilen kâğıtlar ile üretilen afişler oldukça etkili görünüme sahiptirler. İş yerlerinin reklam amaçlı kullandıkları en etkili yollardan biri afiş hazırlamak ve yayınlamaktır. Afiş reklam amaçlı tasarlanan ve iş yerleri için kalem etkisi yaratan detaydır. İş yerlerinin tercihine göre mat ya da parlak olarak tasarlanabiliyor.

Afiş içeriğinde iş yerine ait marka tanıtımını içeriyor. Bunun yanında ürün ya da firma tanıtımı yapılırken de afişler hazırlanır. İş yerleri hakkında bilgilendirme sağlanan materyallerden en önemli olanı kuşkusuz afişlerdir. Afişin içeriği doğru bilgiler ve etkili bilgiler vermelidir. Bu açıdan büyük önem taşıyan afişlerin tasarımı da oldukça önemlidir.

Afiş Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bir ürün bir hizmet ya da bir mekân tanıtımı yaparken kullanılan afişlerin tasarımı oldukça önemlidir. Tabi bu afiş tasarımlarında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar da yer alıyor. Afiş tasarımı siteleri dikkatli bir şekilde seçilerek tasarım uygulanmalıdır. Afiş tasarımı öncesinde verilmek istenen mesaj belirlenmelidir. Tasarım sadece ve anlaşılır bir şekilde olmalıdır.

Aynı zamanda sade olduğu kadar çekici de olmalıdır. Afiş tasarımında renk seçimi de tasarımı doğrudan etkileyen bir detaydır. Bunun yanında afiş tasarımında yazılan yazılar okunabilir olmalıdır. Karmaşık yazılar afişin etkisini ortadan kaldıracaktır. Üstelik tasarım iş yeri ile uyumlu olmalıdır.

Afiş Tasarım Sitesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Afiş tasarlamak oldukça önemli ve zahmetli bir iştir. Etkileyici afiş tasarımı sağlamak ancak başarılı siteler ile mümkündür. Afiş tasarımı için etkili bir şekilde hizmet sağlayan siteler seçilmelidir. Hem renk seçeceği hem de obje seçeceği fazla olan sitelerde afiş hazırlamak daha kolay olacaktır.

Üstelik etkileyici bir tasarım için afiş tasarım sitelerinin birçok seçenek sunması gerekiyor. Bu seçenekler doğrultusunda afiş üzerinde değişiklik yapmak kolay olacaktır. Afiş sitelerinde yaşı stilleri de oldukça önemlidir. Karmaşık olmayan ve net görünüm sağlayan yazı stilleri afişlerde verilmek istenen mesajı doğrudan etkiliyor. Bu yüzden afiş tasarım sitesinin profesyonel olması çok önemlidir.

Afiş Tasarımında Renk Seçiminin Önemi

Renkler hayatımızda psikolojik olarak en çok etkileyen detaylardan biridir. Her rengin farklı anlamları bulunduğu gibi insanlar üzerinde yarattığı etkiler de bulunuyor. Tüm büyük markalar afişlerini hazırlarken renklerin etkilerine dikkat ederek tasarım yapıyorlar. Etkili renklerin afişlerde kullanılması müşterilere farklı duygular hissettirmekle beraber iş yerine olan güvenlerini de sağlayabiliyor.

Marka için tasarlanan afiş doğru seçilmiş renkler sayesinde hizmet açısından büyük etki yaratır. Açık mavi tonları güven duygusu yaratan renklerden biri olduğu için iş yerlerinin tercih etmesi gereken renklerden biridir. Sarı renk ise pozitif duyguları yansıttığı için hizmet kalitesi açısından müşterilere yansıtılan enerjiyi büyük oranda etkileyen bir renktir.

Art Direktörlerin Kullandığı En İyi 5 Tasarım Sitesi

Art Direktörlerin Kullandığı En İyi 5 Tasarım Sitesi

Art direktörü sanat yönetmeni olarak tanımlanan bir iş grubudur. Daha çok sanat ve tasarıma yönelik olsa da yapılacak işlerin, çalışmaların ve gidişatın takibini yaparak yönlendiren kişilere de art direktör deniyor. Sanat yönetmenleri herhangi bir senin yöneticiliğini yapabileceği gibi projeleri de üstlenerek yönetebiliyorlar.

Sanat yönetmeni olan bir kişi tasarım ve yaratıcılıkta oldukça başarılı olmalıdır. Art direktör tasarım sitelerini çok iyi kullanabiliyor olması gerekiyor. Aynı zamanda en başarılı ve en uygun tasarım sitelerini seçerek işlere koyulması o kişinin diğer sanat yönetmenlerinden farkını ortaya koyacaktır. Teknik olarak işini tam anlamıyla yapabilecek olan kişiler art direktörü olarak başarılı bir iş hayatına sahip olabilirler.

Art Direktörlerinin Özellikleri 

Art direktör yani sanat yönetme mesleğini severek yapabilecek yaratıcı kişiler olmalıdırlar. Olayları, gidişatı ve kuralları çok iyi yönetebilecek kişiler olmalıdırlar.  Özellikle sanat alanı ile ilgilenme bu kişiler tasarım için en iyi siteleri seçerek fark yaratacak kişiler olmalıdırlar. Sanat ekiminin yöneticiliğini üstlenebilecek sorumluluğa ve güce sahip olan kişiler art direktörü olabilirler.

Sanat yönetmenleri daha çok tasarım ile ilgilendikleri için proje ya da tasarım kökenleri işler art direktörlerinin denetimi altından geçer. Buna bağlı olarak bu noktada yapılan tasarım ya da projelere onay verip vermeme yetkisi art direktörlerin elinde olacaktır. Bu yüzden sanat yönetmenleri işini severek yapmalıdırlar.

Art Direktörler İçin Indesign Siteleri 

Sanat yönetmenleri olarak adlandırdığımız art direktörleri işlerini ustaca yaparak sanata dönüştüren kişilerdir. Art direktörlerinin dikkat etmeleri gereken önemli detaylar bulunuyor. Art direktörü tasarım sitesi seçiminde çok titiz olmalıdır. Seçilen tasarım siteleri ve uygulamaları ortaya çıkacak olan işin profesyonelliğini ortaya koyuyor.

Yaratıcılık konusunda üst seviyede yeteceğe sahip olan art direktörleri web tasarım ve dijital alanda iş tecrübelerine sahip olmaları gerekiyor.  Baskılı, dijital ve çok özel tasarımlar ile yeni projeler geliştirmek sanat yönetmeninin seçmiş olduğu tasarım sitelerine bağlıdır. Aynı zamanda kişinin bu siteleri en verimli şekilde kullanabiliyor olması gerekiyor. Indesign, Illısturator ve Photoshop tasarım siteleri işe yarar sitelerdir.

Art Direktörlerde Tasarım İçin Olması Gereken Özellikler

Öncelikle sanat yönetmenlerinin kişisel bazı özelliklere sahip olmaları gerekiyor. Kendisine güvenen, yaratıcı olan, yöneticiliği ve liderliği üst seviyede olan kişiler art direktörü olabilirler. Art direktörü bölümü ise üniversitelerin kapsamında bulunan grafik tasarımı bölümü olabiliyor. Bunun yanında iletişim tasarımı ya da güzel sanatlar ile ilgili bölümlerden mezun olmuş kişiler de sanat yönetmeni olabilirler. Burada önemli olan en büyük detay kişinin mesleğe uygun olup olmamasıdır. Art direktörü olacak kişinin kesinlikle sadece  tasarım sitelerine bağlı kalmayıp kendi yaratıcılığını da konuşturması gerekiyor. Takım yöneticiliği konusunda oldukça iyi olması da Yönetimi kolay sağlayabilmesi açısından çok önemlidir.

Sanat Yönetmenleri İçin En İyi Tasarım Sitesi 

Tasarım siteleri yaratıcı ve birçok seçeceği bulunan sitelerdir. Özellikle sanat alanlarında işe yaratan bu sitelerin gelişmiş özelliklere sahip olması gerekiyor. Art direktörlerinin kullanmış oldukları tasarım sitelerinin en belirgin özelliği kaliteli tasarımlar yaratıyor olmalarıdır. En iyi şekilde çalışan tasarım siteleri sanat yönetmenlerinin kullanmaları için uygun sitelerdir.

Yaratıcı fikirler için şablon ve grafik tasarımları barındıran bir tasarım sitesi kullanmak art direktörlerinin işini kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda yapılan tasarımdan ve ortaya çıkacak olan projeden en iyi şekilde verim alınacaktır. Web tasarım ve sanat yönetmenliği profesyonellik isteyen özel bir iştir. Bu yüzden yaratıcılığı en üst seviyede olan siteler kullanmak doğru olacaktır.

Art Direktörleri için Tasarım Siteleri

Gafil tasarım ve web tasarım sanat yöneticileri tarafından en iyi şekilde yapılabilir. Art direktörleri daha çok yapışan projeleri, tasarımların yaratıcılıklarını ve geliştirilen yeni tasarımları kontrol ederler. Ancak sanat yönetmenlerinin kullanmış oldukları bazı tasarım siteleri bulunuyor. Bu sitelerde yaratıcılık en üst seviyelerde olduğu için art direktörünün çalışmalarını en iyi şekilde destekliyor.

Art direktörlerinin en çok kullanmış oldukları siteleri şu şekilde değerlendirmek mümkündür; Creative Blog, Behance, Noupe, Desing Observer ve smashing magazin. Bu siteler yaratıcılıkları ve sunmuş oldukları tasarım seçenekleri ile en güzel siteler olarak değerlendiriliyor. Ayrıca sanat yönetmenliğinde büyük etki yaratan tasarım siteleridir.

Kanvas Tablolar Artık Evimizin Her Köşesinde

Kanvas Tablolar Artık Evimizin Her Köşesinde

Yaşam alanları arasında hayatımızın rahat ve konfor içerisinde geçmesini sağlayan oldukça önem arz eden malzeme ve materyaller yer alır. Ev ortamlarında dekoratiftik te her zaman ön planda yer alır. Bununla birlikte ise görselliği de yansıtan çok sayıda ev aksesuarı tercih edilir. Bu tarz ve modern ev eşyaları arasında yer alan ve manevi anlamda değerli olan kanvas tablo çeşitleri bütün mekânlara farklı bir atmosfer ve aynı zamanda hava katıyor. Eski dönemlerde de sık tercih edilen kanvas tablo çeşitleri artık evimizin her köşesinde harika bir ambiyans yaratıyor. Kanvas tablolar usta eller tarafından hummalı bir çalışma ile hazırlanıyor. Günümüzde kanvas tablo çeşitleri dikkat çeken eşya ve parçalar arasında yer alıyor.

Kanvas Tablo Çeşitleri İle Görsel Bir Şölen

Yaşam alanları arasında yer alan konut ve ev ortamlarında insanlar hayatlarını devam ettiriyor. Ev dekorasyonuna ve dekoratifliğe önem veren bireyler ise bu alanlarda görsel bir şölen yaratan kanvas tablo modellerinden tercih ediyor. Kanvas tablo çeşitleri hemen hemen bütün evlerde ortamlara harika bir renk katıyor. Yapımı el emeği ve ustalık isteyen kanvas tablo çeşitleri ile rahat ve konfor bir arada yaşanıyor. Genel olarak dev boyutlu martıların işlendiği kanvas tablo modelleri evlerimizin köşesinde renk cümbüşü ortaya koyuyor. Kanvas tablolar bulunulan ortama uyum sağlayabiliyor.

Kanvas Tablo Modelleri İle Evinize Renk Katın

Dikkat ve tecrübe ile üretimi yapılan kanvas tablo modelleri ile evlere renk katmak mümkün oluyor. Usta eller tarafından beceri ile tasarlanan ve üretimi yapılan kanvas tablolar dekoratif ürün grubunda ilk sırada yer alıyor. Kanvas tablo tasarımları kişi ya da şahıslara özel olarak ta üretiliyor. Ev ortamlarında dekor ve dekoratifliğe önem veren bütün bireyler istedikleri model ve tasarımda olan bu üründen tercih ediyor. Kanvas tablo tasarımlarında her zaman birinci sınıf malzeme olan polyester ve pamuk ürün tercihi yapılıyor. Bu tarzda olan kanvas tablo seçenekleri çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Rengarenk desen ve dizaynı olan kanvas tablo modelleri ile evler şenleniyor.

Kanvas Tablolar Fark Yaratıyor

İnsanların hayatlarını geçirmeleri için oluşturulan ev ya da konutlarda gerekli olan çok sayıda ev aksesuarı yer alır. Bu aksesuar çeşitleri arasında evlerimizin köşesinde her zaman yer alan kanvas tablolar yer alır. Kanvas tablolar ile farklı bir tarz yaratmak mümkündür. Yüzde yüz pamuklu tuval bez üzerine püskürtme yöntemi ile uygulanan figürler sonucunda ortaya muhteşem bir kanvas tablo çıkar. Bir şaheser edasında olan kanvas tablo modelleri ile fark yaratmak ve dikkat çekmek mümkündür. Çok sayıda malzeme kullanılarak ve titizlikle üretimi yapılan kanvas tablo seçenekleri ile modernlik ve dekoratiflik aynı anda sağlanmış olur.

Kanvas Tablo Yapımı

Yukarıda da belirtildiği üzere kanvas tablo yapımı ustalık ve emek ister. Bununla birlikte ve aynı zamanda kanvas tablo model ve tasarımları yüzde yüz pamuklu tuval bezi üzerine su bazlı püskürtme yöntemi ile itina ile basılarak hazırlanır. Fırınlanmış ahşap şase üzerinde en iyi şekilde gerilerek dekoratif bir tablo şekline getirilir.

Farklı figürlerden esinlenerek hazırlanan kanvas tablo tasarımları dekoratiflik ve modernliğin simgesi haline gelmiştir. Kanvas tablo modelleri sadece ev ortamlarında değil hemen hemen bütün mekânlarda ışıltı saçar. Dekorafifliğe özen gösteren bütün herkes kanvas tablo tasarımlarından tercih ederek harika bir görsellik ortaya koyar. Bu alanda profesyonel üretimler yapan tablocular vardır. Kanvas tablo ile ilgili detaylar için araştırmalarda yapılabilir.

Ev Ortamlarında Kanvas Tablo Kullanımı

Oldukça dikkat çeken özelliklere sahip olan kanvas tablo kullanımları oldukça pratiktir. Dekoratifliğin en güncel simgesi olarak tercih edilen kanvas tablo seçenekleri basit bir şekilde temizlenme özelliğine sahiptir. Kullanılan su bazlı boyalar kesinlikle solma ve dökülme sorunu yaratmaz. Çok fonksiyonlu özelliklere sahip olan kanvas tablo modelleri evimizin bütün köşelerinde yer alır. Ergonomik tasarımda üretimi yapılan kanvas tablo seçenekleri ile kişiler nostaljik bir hava yaşamış olurlar. Bir sanat eseri olarak ta bilinen ve sıkı bir şekilde tercih edilen kanvas tablo seçenekleri için üretim yapan firmalardan destek alınır.