UYARI-İKAZ LEVHALARI

YÖNLENDİRME TABELASI


Yönlendirme tabelaları kamuların ortak kullanım noktalarında park ve iş merkezleri gibi bir çok yerde kullanılan adı gibi yön vermek amaçlı yaptırımlardır. -Fabrikalarda, iş merkezlerinde, holdinglerde, ofislerde, yollarda, otellerde bu ve bunun gibi kurumların girişlerinde çıkışlarında hangi katta hangi birimin bulunduğunu gösteren yönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaların çoğunluğu alüminyum levhalardan üretilir. Örneğin giriş kata 50×70 / 70×100 cm ölçülerinde genel bir yönlendirme tabelası asılır. -Bu tabelalarda kullanılan ürün kalitesine göre fiyatlandırma yapılır. Bu malzemeler vinil, alüminyum olabileceği gibi polikarbon da olabilir. Örneğin alüminyum tabela boyanarak üstüne dekupe edilen yazı karakterlerinden meydana gelir. - Yönledirme reklamları iç mekan ve dış mekan uygulamaları olarak iki çeşittir. * İç Mekan Yönlendirme Reklamları:İş yerinin daha ulaşılır ve düzenli olmasını sağlamaktır. Ofis, plaza, iş merkezi ortamlarında insanların aradıkları kısmı bulabilmeleri için iç mekan yönlendirme reklamları kullanılır. İç mekan yönlendirme tabelaları ofis, plaza, iş merkezlerinin kurumsal bir yapı oluşmasını sağlar. * Dış Mekan Yönlendirme Reklamları: Reklamı yapılacak olan yerin bulunduğu sokak veya cadde başlarında bulunacağı gibi sanayi merkezleri, alışveriş merkezleri girişlerinde de kullanılır. Amaç göz mesafesi olup hedeflenen yerin kolay şekilde varılmasını sağlamaktır. -Yönlendirme uygulamalarında display ürünlerden de faydalanılmaktadır. Bu sayede daha şık ve daha dekoratif uygulamalar yapılabilmektedir. - Sağlamış olduğu kolaylık ile insanların adres bulma sıkıntılarını giderebilmektedir. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bu tabelalar büyük kolaylıkları beraberinde getirerek yaşanacak olumsuz durumların ortadan kalkmasına.yardımcı olmaktadır.


UYARI VE İKAZ LEVHALARI


İş hayatında veya günlük hayatta önemli olan konulardan bir tanesi ikaz ve uyarı levhalarıdır. İkaz ve uyarı levhaları her an başımıza gelebilecek kazaları önlemek amacıyla gerekli olan yerlere yerleştirmemiz gerekmektedir. İkaz ve uyarı levhaları gerek trafikte gerek iş hayatında gerekse günlük yaşamda insanların can güvenliğini sağlamaya devam etmektedir. İş ve sosyal güvenlik hukukuna göre de mutlaka tehlikeli çalışma ortamlarında ikaz ve uyarı levhalarının bulunmasını emretmektedir. Gerek denetimlerde gerekse işçilerin güvenliğini sağlamakta önemli hususların başında olan ikaz ve uyarı levhalarına gereken önem verilmelidir. Örneğin basınç odaları, radyasyon odaları ve benzeri odalar hamileler açısından ciddi tehlikeler içerir. Bir hamile gelip bilmeden o odaya girerse bebeğinden dahi olabilir. İşletme yöneticileri veya işletme sahipleri bilmeden bir cana kıymış dahi olabilmektedir. Hukuki açıdan da bu durum ile baş etmek zorunda kalabilmektedirler. Çünkü bildiğiniz üzere kanunlar ve yönetmelikler açık ve net olduğu için "ben bu kanunu bilmiyordum” gibi bir cümle sarf etmeniz sizi mümkün değil kurtaramayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmadan önce gereken önlemleri, ikaz ve uyarı levhalarını bir an önce gerekli yerlere uygulamanızda fayda görülmektedir.


İŞ GÜVENLİK LEVHALARI


İş Güvenlik Levhaları günümüzde iş ortamlarında bulunması gereken başlıca materyaller arasında yer almaktadır. Uyarı levhaları bulunmayan ortamlar hem iş hukukuna aykırı bir durum oluşturmakta hem de çalışanların hayatını tehlikeye atmaktadır. Örneğin tehlikeli bir cismin üzerine mutlaka dikkat, tehlikelidir, dokunma ve benzeri uyarıların konulması gerekmektedir. Aksi taktirde çalışanlar bu cismin ne olduğunu anlamadan tehlikeli olabilece haraketlere kalkışabilir. Çalışanların dikkatsiz olduğu veya dalgın olduğu durumlarda onları dikkat etmeleri için uyarmak işletme sahiplerine veya işletme yöneticilerine düşmektedir. Bu tedbirler genellikle İş Güvenlik Levhaları ile alınmaktadır. Bu iş güvenliği uyarı levhaları sayesinde çalışanların işletme ortamında önce güvenliğinin sağlaması hususunda en büyük önlemlerden bir tanesi alınmış olmaktadır. İş ortamlarında çalışanların sadece dalgın oldukları zaman değil yemekte, çay molasında ve benzeri aralarda da dikkat etmesi için gerekli olan İş Güvenlik Levhaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.Örneğin üretimde yanıcı ve parlayıcı maddeler kullanan işletmeler yemek ve çay molalarında çalışanların çalışma ortamından uzaklaşmasını istemektedir.Bunun sebebi ise sigara ve benzeri maddeleri kullanmak için çakmak ,kibrit gibi araçların dikkatsizlik sonucu yakıla bilmesidir Bu durumlara sebebiyet vermemek için kazalar olduktan sonra değil kazalar olmadan gerekli önlemlerin alınmasında büyük fayda görülmektedir.


ACİL ÇIKIŞ LEVHALARI


Acil Çıkış levhaları iş yerlerinin olmazsa olmazlarındandır. Çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği konularında, aldıkları eğitim ile işverenin bu konuda vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda, kendilerinin işyerindeki haraketlerinden dolayı diğer çalışanların güvenliğini tehlikeye atmamakla sorumlu kılınmışlardır.

Uyarı-İkaz Levhaları hakkında bilgi almak için;

info@pixelartajans.com / 0531 382 01 58 / 0212 696 53 00 - Dahili : 271

UYARI VE İKAZ LEVHALARIbuying & selling just got easier!

Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris.

Call the customer support

 0123 456 789

OR

Send us a message

 contact@carsmarket.com